TEMAS BÖLÜM 40 BİN ADIM ATAN ÇAYCI, SKUTER İLE ÖZ SERVİSİNE BAŞLADI

İZMİT’te eşiyle gelişigüzel işlettiği öz ocağında değme çağ yüzlerce öz satan Garaz İri (52), kestirmece 250 metrelik caddede 40’ın üstünde esnafa servis yapıyor. Günde 40 binin üstünde girişim atan İri, çareyi namına ‘ginger’ olarak tanıdık skuter almakta buldu. Mail dükkanlara bilgisiz, ırak olanlara ise skuter ile servis eden İri, Normalde 40 bin, 42 bin kadem atarken, bunu aldıktan bilahare bu nüsha 15 bine düştü. Beni 25 bin etap atmaktan kurtarıyor dedi.

İzmit ilçesi Mehmet Şanlı Paşa Mahallesi Zincirlikuyu Caddesi’nde, eşi Görüntü İri ile alay malay çayhane işleten Misyon İri, yaklaşık 250 metre uzunluğundaki caddede 40’ın üstünde esnafa öz servisi yapıyor. Herhangi Bir çevrim 40 binin üzerinde girişim attığı üzere yorulan Murat İri, dükkanına ırak mesafedeki esnafın, servisin geç gelmesi ve çayın antipatik olması kadar şikayetleri birlikte eklenince değişik ayrımsız yönteme başvurdu. Tahminî 1 ay önce ginger adına aşina elektrikli bire bir skuter kayran Amaç İri, öz servisini bu araçla yapmaya başladı.

‘MÜŞTERİLERDE ALIŞTI’

Aldığı aracın namına iri palas sağladığını tamlayan Uğur İri, Bizim mesafelerimiz haddinden fazla teferruatlı. Bu yüzden günde 40 bin, 42 bin girişim atıyordum. Bunu şüphesiz çözerim diye düşündüğümde, bu araca baktım. İnternette hasbelkader gördüm. Aldıktan bilahare 2 günde öğrendim ve devam ediyorum. Normalde 40 bin hamle atarken, şu anda 15 bin hamle atıyorum. Katlanılamaz bir faydası var. Beni 25 bin adımdan kurtarıyor. Haddinden Fazla rahatlattı. Müşterilere önceki ilkin antika geliyordu, amma deminden kâffesi alıştı. Bazıları özellikle ginger ile getirmemi istiyor dedi.

‘İŞİ HAFİFLEDİ’

Çay ocağında eşiyle alay malay çalışan Imge İri ise, Biz geçmiş başta oğlumla birlikte haddinden fazla müspet bakmadık. ‘Kaza yaparsın, nöbet çokça kalabalık’ dedik. Eşim haddinden fazla ısrar edince, denemesine göz yumduk. Onun için çokça bereketli oldu. Yeryüzü azından işi hafifledi. Mecburiyetten ego üstelik ocağın başında hızlandım. Iyice oldu. Başlangıçta hamle sayısı çoktu. 40 bine büyüklüğünde çıkıyordu. Deminden 15 binde kalıyor. Daha beş altı yoruluyor daha çok. Yeryüzü azından akşamları, ‘Çok yorgunum’ demiyor ifadelerini kullandı.Share: