Telefon bağımlıları üzere kaldırıma trafik ışığı

Hong Kong’daki kaldırımlar, “çokbilmiş telefon bağımlılarını” ne antlaşma karşıya geçeceklerini hatırlatmak için al ve gökçe mum havuzlarıyla aydınlatılacak.

Nahiye yetkilileri, şeş aylık benzeri tayyareci programın parçası adına dört dokunaklı kavşakta cihazlar kurdu.
Geleneksel “al koca” gidiş geliş ışığının birlikte çalışan yeni teknoloji, telefonlarına yapışmış yayaların yola girmesini engelletmek amacıyla kaldırımlara al bir şimşek yayacak. uzaktan teslim etmek sakıncasız olduğunda, çırağ maviye dönecek.

Erişim departmanına göre, bu sene Ev-Haziran ayları arasında 7,4 milyon nüfuslu şehirde yedi sâri ölümü bildirildi ve bunların çoğu yayaların davranışlarından kaynaklanıyor.

Yetkililer, Çin anakarasındaki bir nice şehirde halihazırda müesses olan sistemin, etken olması halinde Hong Kong’a yayılacağını söyledi.

Hırvatistan, Avusturya ve Almanya dahi eş sistemler kullanıyor. April 2016’üstelik Münih’in kuzeybatısında benzeri site olan Augsburg, iki tramvay geçidine dayanç trafik ışıkları yerleştirdi. Teknoloji arsıulusal medyada düzlük aldı ve Almanya’daki ve yurtdışındaki özge şehirler eliyle benimsendi.

Türkiye aptal telefon bağımlılığında geçmiş 10’dahi

 

Telefon bağımlıları üzere ‘üçüncü göz’

 

Share: