TEKNOFEST Drone Şampiyonalarına başvurular başladı

TEKNOFEST Drone Şampiyonası ve World Drone Cup için başvurular başladı.

TEKNOFEST açıklamasına bakarak, TEKNOFEST Havacılık, Feza ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen Türkiye Drone Şampiyonası üzere sonuç başvuru tarihi 15 Sülale 2023, World Drone Cup için son müracaat tarihi ise 1 Şubat 2023 yerine açıklandı.

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı onayı ile Türkiye’bile 2017’den bu yana planlı, 2019’dan itibaren da TEKNOFEST kapsamına alınan STM yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST Drone Şampiyonası havada iri bir rekabete hayal oluyor.

Türkiye Çekicilik Sporları Federasyonu, İnsansız Albeni Araçları Branşı bünyesinde, Deneyimsizlik Spor Bakanlığı İl Müdürlükleri tarafından verilen sporcu lisansına sahip umum şahıslar, TEKNOFEST Drone Şampiyonası’na ferdî referans ile katılabiliyor.

3 etaptan oluşacak olan TEKNOFEST Drone Şampiyonası’nın bir numara etabı 2-5 Mart’ta İzmir’birlikte, ikinci etabı 16-19 Mart’ta Ankara’üstelik gerçekleşecek.

2 girişim sonucunda sunma gani puanı düz sporcular TEKNOFEST 2023 İstanbul’bile gerçekleşecek olan nazik finalde yarışmaya türe kazanacak. Dereceye giren sporculardan birinciye 30 bin TL, ikinciye 20 bin TL, üçüncüye ise 10 bin TL armağan takdim edilecek. Ayrıca TEKNOFEST Drone Şampiyonası Şişman Final yarışının birincisi yeniden TEKNOFEST 2022 kapsamında düzenlenecek olan World Drone Cup’ta Türkiye’yi dubara edecek.

Dünyanın sunma bereketli drone yarışçısı World Drone Cup’ta İstanbul’dahi belirlenecek

TEKNOFEST kapsamında ilk kez 2018Wde planlı World Drone Cup, STM Defans Teknolojileri Mühendislik ve Tecim SERPMEK yürütücülüğünde Dünyanın sunma gür Drone Yarışçısı’nı bu sene birlikte TEKNOFEST İstanbul’de belirleyecek.

Verilen bilgiye göre, yarışmaya bu yıl rekor sayıda başvuru bekleniyor. Yarışma 2-5 Mayıs’ta İstanbul’üstelik yapılacak. Dereceye giren birinci 80 bin TL, ikinci 60 bin TL, üçüncü ise 40 bin TL para ödülü kazanacak.

Share: