Tekirdağ evcil haberi… Hastalıklı Belediyesi’nin Tema Park Projesi ‘Masal Otopark’, 6 Ayda 101 Bin Ziyaretçiyi Ağırladı

Tekirdağ Çorlu Belediyesi’nin ana konu otopark projesi Masal Park, 6 ayda 101 bin ziyaretçiyi ağırladı. 21 farklı hesap ve 167 çıngı masal kahramanının yer aldığı Masal Park’ın giriş ücreti 5 TL iken, birinci dereceden akraba olan martir yakınları, gaziler, engelliler ve zerrin matbuat kartı kâin basın mensuplarına ücretsiz namına bakım veriyor.

Tekirdağ, Hastalıklı Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Irade ve Çocuk Bayramı’nda açılışını yaptığı Masal Otopark’a, Çorlulu vatandaşların beraberinde İstanbul, Kırklareli, Edirne ve Çanakkale kabil yer diyar ve ilçelerden birlikte ziyaretçi akınına uğrayan Masal Otopark, şimdiye dek 101 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Çizgi film karakterleri ve masal kahramanları ile donatılan 21 dönümlük arsa konusunda mensur edilen parkta 21 değişik zihniyet ve 167 çıngı masal kahramanı bulunuyor. Masal Otopark’ta saha düzlük yerel ve yabancı masal kahramanları ve iz film karakterlerinin beraberinde masal okuyan dikme, baziçe grupları, atlıkarınca, tren, üslup yolları, kafe ve tatil alanları şişman sargı görüyor.

Parkın içre kayran kayran atlıkarıncayı bugüne büyüklüğünde 44 bin sevimli kullanırken ağustos ayında hizmete sunulan ve parkın tamamını cevelan fırsatı sunan treni ise 6 bin emanet kullandı.

Giriş ücreti 5 TL olan Masal Park’a 0-6 yaş grubunun birlikte birinci dereceden akraba olan martir yakınları, gaziler, engelliler ve sarı matbuat kartı kâin basın mensupları ücretsiz yerine girilebilen parktan 3 bin sevimli ücretsiz namına yararlandı.

Yalnızca pazartesi günleri kapalı olan Masal Park, değişik kamu günlerde sabah 10.00 ile akşam ezanı 22.00 saatleri beyninde görüşme edilebiliyor.

Share: