Tecim Bakanı Muş, KTO’da iş adamlarının sorunlarını dinledi

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye İhracat Seferberliği toplantısına karışmak için geldiği Kayseri’de iş ve iktisat dünyası ile Ticaret Odası’nda buluştu. Kayseri Tecim Odası Başkanı Ömer Gülsoy, iş adamlarından mevrut talepleri Icra Vekili Muş’a ileterek hal aşamasında bindi istedi.

Kayseri Tecim Odası, İş ve Iktisat Dünyası ile İstişare Toplantısı’na ocak sahipliği yaptı. Toplantıya Tecim Bakanı Mehmet Muş, Icra Vekili Yardımcısı Mutlak Yanardağ Ağar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, YANLIŞSIZ Parti Kol Başkanvekili ve Kayseri Mebus Mustafa Elitaş, AK Tümen Kayseri Milletvekilleri İsmail Tamer, İsmail Emrah Karayel, Rüya Nergis Atçı, İhracat Genel Müdürü Mehmet Yüksek Kılıçkaya, YANLIŞSIZ Fırka Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, kaza şehremaneti başkanları, göz başkanları ve iş adamları ile temel büro, mal seksiyon havza müdürleri ve temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında mütekellim Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, dide namına mefret bire bir toplantıya familya sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dünyada yaşanan umum olumsuzluklara karşın Kayseri hareket dünyası yerine cansiperane çalıştıklarının altını çizen Gülsoy, “Enflasyonun bağan, faiz oranlarının akıllıcasına, döviz kurlarının kararlı olduğu tıpkısı yapıya kavuşmamız ve nasıl güveni ve istikrarı sürekli kılmamız lazım” ifadelerini kullandı.

İşletme sermaye ihtiyaçlarının arttığını birlikte dile getiren Gülsoy, başlıca sektörün finansman ihtiyacı dikkate alınarak kümeli Ekleme Derece Vergisi’nin iadesi ve muntazır amme alacaklarının ödenmesi ile iştirakçi-işveren davalarında ülkü açma süresinin ayrımsız sene ile sınırlandırılmasını temenni etti. Finansa erişimde hala engel çekildiğini belirten Gülsoy, Vekil Muş’tan gelişim dünyasının talepleri üstüne destek istedi.

Tecim Bakanı Mehmet Muş ise Kayseri ziyaretinde ayrımlı toplantılarda hisse senedi dünyası temsilcileriyle görüştüklerini ve sorunları dinlediklerini dile getirdi. Basına sınırlanmış devam fail toplantıda Icra Vekili Muş, gelişim adamlarının taleplerini dinledi ve sorularını cevaplandırdı. Derinti böylelikle KTO Başkanı Ömer Gülsoy ile Meclis Başkanı Cengiz Kağan Arslan, Vekil Muş’a ziyareti anısına plaket vererek, halk dokuması sergi dürü etti. Toplantının peşi sıra Vekil Muş ve Kayseri protokolü Ticaret Odası dinlenmelik alanında bulunan “Çanakkale Ruhu” adlı ışık sergisini gezdi.

Daha sonraları Kayseri OSB’de defans sanayii alanında domestik ve milli yayın tedarik edilmesi üstüne hayatiyet gösteren Kayserili hareket adamlarının aynı araya gelerek kurduğu KİM Uygulayım Bilimi A.Ş.’yi ülfet eden Nazır Muş, icraat hakkında yetkililerden bilgelik alarak ürünleri inceledi. – KAYSERİ

Share: