Techno ve Berlin Sound’unun İkon İsmi Ego Klock Türkiye’ye Geliyor

Istanbul 20 Ağustos’ta, Klein Phönix’te; Technonun ikinci, yuvası Berlin’bile pakt kültürünün tepe noktasını tanımlayan Berghain’ın duvarları arasında ün salmış DJ/prodüktör Ben Klock’u ağırlamaya hazırlanıyor.

1972’birlikte Günindi Berlin’da dünyaya gelen Ego Klock, Techno müzik sanatçısı, DJ ve plaka şirketi saihibi. DJ adına hayatına 1990’ların ortasında Tresor’da ve Tresor’un öncülüğünde kapılarını açmış bir farklı esin verici kulüp olan WMF’bile başladı. 1994 itibariyle ayrımsız zamanda şehrin bire bir apayrı enstrüman sığınağına dönüşmüş Cookies’in resident DJ’liğini üstlendi. Techno enstrüman sanatçısı, DJ ve plaka şirketi saihibi olan Ego Klock, 2006’da kendi plaka şirketi Klockworks’u kurdu. 2015’te BBC Radio 1’nin “Essential Mix of the Year” ödülünü düz sanatkâr benzeri çok prestijli ödülün da sahibi.

Berlin’in ikonik geceleyin kulübü Berghain’da efsaneleşen Ego Klock, kentin müzikal renkliliğinin yeryüzü cesim sembollerinden biri. Berghain’le ayrıntılı mütemadi birliktelikleri, Klock’un kendine mensur ettiği elektronik müzik krallığına akıllıca zemini sağlayarak günümüzün arz çokça deste gören DJ’lerinden biri olmasına öğün açtı. Aktif ve derinlikli bire bir techno üreten Klock’un tarzı, technonun doğasında yarım yamalak görülen zanaatkarlığı ve duyguyu janra adeta baştan üflüyor.

Share: