TDP Genel Başkanı Sarıgül Giresun’da esnafı müzakere etti

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Giresun’da esnaf ve vatandaşlarla benzeri araya geldi.

Çeşitli programlara karışmak amacıyla Giresun’a mevrut Sarıgül, Giresun E Tipi Ilişkin Ceza İnfaz Kurumu uğrunda yaptığı matbuat açıklamasında, 9 April tarihinde TDP’nin umumi merkezinden benzeri af çağrısında bulunduğunu anımsattı.

Af taleplerinin siyasi değil, vicdani aynı kâm olduğunu belirten Sarıgül, ” Ulusçu Debi Partisi’nin af talebimizle ait açıklamalarına çok teşekkürname ediyorum. Sonuç etap zer ve bizim için kıymetlidir. Sair siyasi partilerin dahi Milliyetsever Akıntı Partisi’nin almış olduğu bu afla ilişik temennilere sarih ve net tıpkı şekilde katılmaya davet ediyorum.” dedi.

“Bayrağımıza cebin, toprağımıza alın meful taksirat bu af talebinin dışındadır.” ifadesini kullanan Sarıgül, şu değerlendirmede bulundu:

“Özellikle eroin baronları bu af talebinin dışındadır. Gene ulusal birliğimize cebin işlenen suçlar bu af talebinin karşısındadır. O nedenle Türkiye Değişim Partisi yerine anneler için affet Türkiyem, babalar üzere affet Türkiyem, çocuklar üzere affet Türkiyem. El Birliği hukuku için bu af çağrımıza hep yurttaşlarımızın destek vereceğine inanıyorum. Şu anda 76’ncı cezaevinin önündeyim ve Giresun cezaevinin önünden bilcümle ulusuma sesleniyorum. Benim itikatlı devletime, merhametli devletime sesleniyorum. Anneler için, babalar için, dallar üzere affet Türkiyem, affet Türkiyem, affet Türkiyem”

Daha sonradan şehir merkezine sabık Sarıgül, tıpkı çul mağazasının açılışını gerçekleştirdi.

Mustafa Sarıgül, esnaf ve vatandaşlarla arkadaşça etti.

Share: