TBMM Başkanı Şentop, Tekirdağ’da meslek ve amme eğitim yatırımlarının açılışını yaptı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde Nazmiye Seyfettin Ahi Okulu ve amme yetişek yatırımlarının şişko açılış törenine katıldı.

Şentop, törende yaptığı konuşmada, salgına karşın gelişmemiş sürede tamamlandığını söyledi.

301 derslik, 14 okul ve 800 kişilik spor salonuyla Kapaklı’ya kazandırılan eğitim yuvalarının dolgun açılışını gerçekleştirmekten mutlu olduğunu tamlayan Şentop, şöyle bitmeme etti:

“2022-2023 eğitim tedrisat yılında, Cumhuriyet’imizin 100’üncü yılına koşarcasına yaklaştığımız az eyyam içinde, günümüz modern eğitimine makul adına yapılan binalardan yetişecek yavrularımızın vatana, millete aldatıcı ve becerikli evlatlar kazandırmasını Cenab-ı Hak’tan yakarma ediyorum. Devletimiz ve iyilikçi hemşehrilerimizin hisse senedi birliğiyle yaptırılan eğitim bilimi kurumlarıyla iftihar ediyorum.”

Şentop, müfit hasenata umum veren, yardımlarını esirgemeyen hayırseverlere ve bu projelerin hayata mürur aşamasında var olan bilcümle emekçilere teşekkürname ederek, “Yapılan çalışmaların, iyiliklerin artarak çoğalmasını eksantrik heybetli gönüllü kardeşlerimize üstelik kat açmasını, kat sayı olmasını talep ediyorum. İyilik ve yiğitlik kaynakları baştan sona ateşin olan memleketimin sunturlu insanlarına, muhteşem gönüllerine; gelecek nesillerin yetişmesine sundukları katkılardan dolayı, ebediyete kadar isimlerinin hayırla özge edilmesine şalter olmasını diliyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Şentop, sağlıklı elinin verdiğini sol elinden saklayan tıpkısı edebe cemaat milletin ekol, şifahane, cami kadar yaptıkları yararlı ve hasenatın yaşıt oluşum etmesi bakımından, toplumun geneline yayılması amacıyla duyurulmasının önem yer ettiğini dile getirdi.

Toplumlarda adaleti kuruluş amacıyla sağlık eşitliği duyarlılığıyla insanı yaşatmayı kendine yer edinen aynı medeniyetin, halen devam fail ve inşallah ebediyete büyüklüğünde bile bitmeme edecek sunturlu hasletlerini taşıyan ayrımsız ulus olduklarını vurgulayan Şentop, “Nerede bir babasız, nerede bire bir mazlum ve masum varsa arayıp bulan ve ihtiyacını gideren İslam ahlakıyla ahlaklanmış insanlar diyarında yaşamanın kalıtım bilimi kodlarını taşıyan halkımız var. Hayır ve hasenatta gezmek, bu coğrafyanın mayasında mevcut olsa dahi hele salgın dönemiyle başlayan ve elan aşılamayan birtakım hırçın hesaplı şartlarda bundan sonra birbirimize ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Şentop, kimsesizlere eğitim, hareket ve NAN sağlayacak herhangi bir çalışmada topluma ve devlete bindi veren ayrımsız kavim olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

“İnsan, hayvan ya bile nebatat diye ayırmadan sağlık duygularıyla debi edenlere selam olsun. Ne dinden, hangi ülkeden olursa olsun güzellikle akıntı eden insanlar; toplumun çimentosu, içtimai bağların lokomotifidir. Bugün yaptıkları iyiliklerle toplumumuza önderlik eden bütün hemşehrilerime gine teşekkürname ediyorum. Bulaşan olan esenlik ve güzelliklerin toplumun geneline yayılmasını talep ediyorum. İyi işler, domuzuna eylemler, kişilerin, iç huzur ve mutluluğunun anahtarıdır. Yararlı ve iyilikte yarışan insanların bağırsak doyumu dünya nimetleriyle yapılış edilemeyecek kadar ulvidir.”

Konuşmaların peşi sıra Şentop, hayırseverlere onurluk verip okulun bahçesine fidan dikti. Şentop daha sonradan okulun açılışını yaparak, sınıfları gezip öğrencilerle ahbapça etti.

Ardından Şentop, Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Ortaokuluna müzakere gerçekleştirdi.Share: