Tatilcilerin yeni yıl tercihi termal oteller yüzde 75 doluluk seviyesine ulaştı

Tatilcilerin yeni yıl tercihi termal oteller yüzdelik 75 doluluk seviyesine ulaştı

YALOVA – Yılbaşını Yalova’daki termal otellerde buyurmak isteyen tatilciler zımnında turizm tesislerinde ayırtma yoğunluğu yaşanıyor. Kilolu talep gören kentteki termal tesisleri yılbaşına yüzdelik 100 doluluk oranıyla girmeye hazırlanıyor.

Yalova’nın kaplıcalarıyla ünlü Termal ilçesinde mevcut tesislerde yılbaşı öncesinde enerjik günler yaşanıyor. yeni yıl amacıyla serencam hazırlıklarını yapan turizm işletmeleri domestik ve ecnebi turistlere unutamayacakları tıpkı dinlence için programlar hazırlıyor. Bölgenin sunu şişman turizm tesislerinden olan Terma City’bile de yeni yıl için hazırlıklar tamamlandı. Otel Müdürü Mustafa Hügül, Yalova’nın konumu itibariyle haddinden fazla avantajlı benzeri bölgede olduğuna dikkati çekerek, “Yalova, İstanbul, Bursa kadar şişman şehirlerimize bodur mesafede olup kişmiri, gelgel ve bahir yolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Bu nedenle tatilcilerin ağır ilgisiyle karşılaşmaktayız” dedi.

Hügül, yeni sene üzere hazırlıklarının ve rezervasyonlarının bati tıpkı şekilde geçtiğini belirterek, “Ski turizminin elan başlamamış olması, yaz turizminin üstelik bitmiş olmasından kaynaklı tatilcilerimizin kısık aynı talebi termal otellere olmaktadır. Kâin süresince bulunduğumuz hafta itibariyle yüzde 70-75 doluluğa erişmiş durumdayız. Önümüzdeki sonuç haftayla birlikte yüzde 100’lük doluluğa geleceğimizi civar görmekteyim. Tabi burada tatilcilerin tercihlerini otel içindeki aktiviteler belirliyor. 6 bin metrekare spa içre bulunan kür merkezi, termal havuzla, fitnesss, sauna gibi aktivitelerin birlikte ovma imkanı hizmetlerimiz beyninde” diye niteleyerek konuştu.

Aileler ve çocukları için muhteşem tıpkı gala programı hazırladıklarını anlatan Hügül, “Nicole Rona’nın tayf alacağı yıl başı gecesinde şaşırtı hediyeler, çekilişler, canlandırma gösterileri yapılacak” ifadesini kullandı.

Share: