Tarsus’ta Az Asırlık Sorun Çözülüyor:  Demir Yolu Kavuşum Altından Geçecek

Tarsus Belediye Reisi Haluk Bozdoğan’ın Tarsus’u baştan başa ikiye yarıcı tren yolunun düz altına alınmasıyla ilgilendiren mücadelesi son verdi. Komutan Bozdoğan, tren yolunun yer altına alınmasıyla alay malay şehrin alıcı noktalarındaki trafik sorununun giderileceğini aktarırken, boşa çıkan arazinin üstelik yeşil kayran ve bisiklet yolu kendisine değerlendirileceğini söyledi.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, şehrin ulaşımdaki geleceğini rahatlatmak hesabına demiryolunun düz altına indirilmesi amacıyla etraflı zamandır çalışmalarını sürdürüyordu. Proje amacıyla sıkça Ankara’da görüşmeler özne Komutan Bozdoğan’ın itirazları sonuç verdi.

Ilkgüz Kocaoğlan Divan Toplantısı’nda şimendifer yolunun meydan altından geçeceğinin müjdesini veren Başbuğ Bozdoğan, “Tren Yolu alta alınmaz üzere yorumlar yapılmıştı. Hayatta olamaz, edilmez demişlerdi. Ama hayalimi seviyorum ve hayalimle uğraşmayı de seviyorum. Tarsus Demir Yolu kavuşum altından geçecek. Tarsus’un diyar olması birlikte manzara mi? Onu birlikte başaracağız” dedi.

“TARSUS’U İKİYE BÖLDÜRMÜYORUZ!”

Tarsus’un yaşam kalitesini yükseltmek için ceht sarf ettiklerini dile getiren Başbuğ Bozdoğan, “Tren yolunun kentimizi ikiye bölmesine karşı itirazlarımız vücut buluyor. Geçkin Belediye Meclis Toplantısında baştan dile getirdiğimiz bu balaban sorunu, halkımızın gün günden yaşadığı gidiş geliş problemlerini düşünerek aşıyoruz. Tarsus’un geleceğini riske eden, konuşu koşulların yaşamı her geçen çevrim zorlaştırması gerçeğiyle yüzleştiğimiz şu günlerde, belediyemizin Tarsus için yapmayı planladığı yatırımların mali kaynaklarının önüne geçilmesi gibi gelişmelerin yanı sıra Tarsus ve Tarsuslu’nun dirim alanlarını ferahlatmak ve hayat konforunu yükseltmek amacıyla çalışıyoruz” diye konuştu.

Share: