Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online olarak bulutsuz artırmayla satışa çıkarılacak

Yer, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı yoluyla 40 ilde 499 yer online kendisine ve açık artırma ile satışa sunulacak. Bakanlık, bu şekilde vatandaşa hem yatırım fırsatı hem bile kendi konutunu inşa etme imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzde 25 başlarken, almanak yüzdelik 9 ayırt, 24 kamer önel, KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olunacak. Yıldızlı artırmalar 21-22 Ilkgüz 2022 saat 10.30’de yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzde 25 peşinat ve 24 ay mehil imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması da yatırımcıya basit sağlıyor. Envestisman üzere sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Vazıh, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Çeltek, Van ve Zonguldak illerinde saha alıyor. Mavera yandan İstanbul’bile satışa çıkacak kâh arsalar drone ile havadan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilişik değerlendirmelerde mevcut benzeri taşınmazlar danışmanı, “Adamakıllı ayrımsız fırsat vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Ince zamandır ülkemizde konut arzında eksiklik ve sav vardı. Vatandaşlar bile zat arsalarında inşaat yapma fırsatı bulacak. Hele yüzde 25 peşinatla yıllık yüzde 9 farkla 24 kamer vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı bulunmayan. KDV’den affedilmiş banko avantajlı gözüküyor. Hep yatırımcılar bunu izlem edecektir. Alelhusus evi olmayan, karı yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplam 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’dahi 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Değme şehrin rayicine göre rakamlar değişiyor. Özellikle almanak artış yüzde 9 bu haddinden fazla cesim enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu ayrımsız zamanda almanak yüzdelik 9 artışla yer almak ve 24 kamer taksit taksit kabul etmek KDV’den ve tapu harcından affedilmiş olması buna çokça fazla deste olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda dümdüz ayrımsız karı etme yahut eş alma şansı. Bizde yatırımcılar yerine değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: