Tamlık Karye Sen Kalaba Şubesi Başkanı Zekayi Sağra: “Bu Rakamlar Rötuşlu Edilmezse Fındık Bahçelerinden Sesimizi Yükselteceğiz”

Yekpare Yetiştirici Gabi Sendikası (BIRLIK KÖY SEN) Kalaba Şubesi Başkanı Zekayi Sağra, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın 54 TL namına açıkladığı fındık hava fiyatının azade piyasada 42 TL’ye büyüklüğünde düşeceğini belirterek, “Bu rakamlar önümüzdeki günlerde düzeltilmiş edilmediği takdirde fındık bahçelerimizden sesimizi yükselteceğiz… Bu şekilde bitmeme ederse önümüzdeki günlerde meydanlara ineceğiz” dedi.

CÜMLE KÖY SEN Kargaşa Şubesi Başkanı Zekayi Sağra, Ordu’daki bir fındık bahçesinde bugün yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 54 TL adına açıkladığı fındık gurur fiyatına aksülamel gösterdi. Sağra, şunları söyledi:

“Recep Tayyip Erdoğan tarafından 54 teklik olarak açıklayan fındık fiyatları, bir dolaşma geçmeden 52 liraya indirildi. Her makule manipülasyonu kullanarak yapılan bu açıklama, serbest piyasada 42-43 TL gibi rakamların dönmesi, fındık üreticisinin bu yılda acun besin ve ekincilik tekellerinin marabası olacağı anlamına dirimlik ki bunun üreticiler vasıtasıyla akseptans edilebilir bir tarafı yoktur. Bu rakamlar önümüzdeki günlerde revize edilmediği takdirde fındık bahçelerimizden sesimizi yükselteceğiz. Önümüzdeki günlerde bu fiyatların fındık üreticisinin sefaletini haddinden fazla elan derinleştireceğini biliyoruz. Ülkeyi yöneteneler aracılığıyla bu fiyatların revize edilmesini çabucak istiyoruz. Bu şekilde devam ederse önümüzdeki günlerde meydanlara ineceğiz.”Share: