Taksim’de ticari taksiler denetlendi

İstanbul Trafik Denetleme Bölüm Müdürlüğü ekipleri vasıtasıyla Taksim Meydanı’nda ticari taksilere yönelik teftiş gerçekleştirildi. Denetimde taksi şoförlerine güven kemeri takmama, kadeh filmi kadar nedenlerden ceza yağarken, bir taksi sürücüsü “Devletimiz akla yatkın yapıyor, denetlesinler” dedi.

İstanbul Güven Müdürlüğü’ne mecbur Trafik Fal Idarehane Müdürlüğü ekipleri vasıtasıyla Taksim Meydanı’nda ticari taksi denetimi gerçekleştirildi. Denetimde durdurulan taksilere vesika kontrolü yapılarak, araçların ruhsatı, şehremaneti müsaade belgeleri ve sürücülerin ehliyetleri kontrol edildi.

“Devletimiz akıllıcasına yapıyor, denetlesinler”

Teftiş noktasında belgeleri kontrol edilen tıpkısı taksi sürücüsü, “Devletimiz makul yapıyor. Denetlesinler, sâri seçen çok aşkın taksici var” ifadelerini kullandı.

Öte yandan teftiş esnasında bodur küşayiş geçici seçtiği öğrenilen ayrımsız taksiciye bin 823 TL ukubet kesildi ve taksi cazibedar sayesinde otoparka kaldırıldı. Ticari taksilere yönelik denetimde 8 sürücüye ustalık ve inanma kemeri takmadıkları gerekçesiyle bin 568 liralık ceza kesilirken, 1 sürücüye ise kadeh filminden âlem 427 TL ukubet yazıldı. – İSTANBUL

Share: