SPK haftalık bülteni

Sermaye Piyasası Oturmuş (SPK), Tukaş Gıda Endüstri ve Tecim AŞ’nin resülmal artırımına müsaade verdi.

SPK haftalık bültenine göre, Asamble, Tukaş Azık Endüstri ve Tecim AŞ’nin 218 milyon 120 bin teklik sermaye artırımı onaylandı.

Akbank’ın 30 bilyon teklik, Doğan Trend Otomotiv Ticaret Bakım ve Uygulayım Bilimi AŞ’nin 360 milyon lira, TEB Finansman AŞ’nin 680 milyon liralık, Tarım Güven Yem Uran ve Tecim AŞ’nin 800 milyon lira ve Türkiye Garanti Bankası AŞ’nin 300 milyon avro tutarındaki borçlanma aracı ihraç başvurusuna cevaz verildi.

Asamble, Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ’nin hesap ve işlemlerinin 6362 basit Resülmal Piyasası Kanunu (SPKn) ve ilgilendiren mevzuat kapsamında incelenmesi neticesinde, “finansal tablolarda belirleme edilen mevzuata aykırılıklar” gerekçesiyle 478 bin 846 TL yönetsel mal cezasının uygulanmasına karar verdi.

Türkiye’de beledi kişilere müteveccih kendisine genel ağ vasıtasıyla sınırlı dışında kaldıraçlı prosedür yaptırıldığı belirlenen 33 genel ağ sitesine erişimin engellenmesi için Anamal Piyasası Kanunu’nun 99. maddesinin dördüncü fıkrası gereğince hukuki işlemlerin yapılması kararı alındı.

Share: