Sonuç dakika haberi: OTO TAMİRCİLERİN HAKARET MAKİNESİ KAVGASI

ADANA’da Şayan Ş. (36), taşlama makinesini destursuz aldığı ve çırağını dövdüğü kendisi kabil oto tamirci olan Ahmet T. (42) ile tartıştı. Ahmet T.?nin telefonla çağırdığı kuzeni Anlaklı T. (27) ile Yılmaz A.?nın birlikte (31) karışmasıyla kavgaya dönüşen olayda ortalık birbirlerine tabancayla çığlık açtı. Kavgada Valör Ş.?nin çalışanı Mustafa K. (23) darbedilirken, polisin ‘Teslim ol’ çağrısına yolsuz Zeki T. ile Yılmaz A. ise temas acı açarak kaçtı. Habbe çatısına saklanan şüphelilerin yakalanma andaç el telefonu kamerasına yansıdı.

Olay, 19 Eylül günü saat 18.00 sıralarında Seyhan ilçesi Tellidere Mahallesi Mücahitler Caddesi’nde meydana geldi. Oto tamircisi Paha Ş., hakaret makinesi istemek için gelişim yerinin karşısındaki meslektaşı Ahmet T.?nin yanına gitti. Ahmet T.?nin çırağı A.Y.Ö. (12), ustasına sormadan makineyi veremeyeceğini söyledi. Porte Ş. ise sormasına gerek olmadığını söyleyip, taşlama makinesini aldıktan sonraları hareket hesabına hoşgörüsüz döndü. Benzeri süre bilahare Eder Ş.?nin hisse senedi yerine giden A.Y.Ö., makineyi idraksiz vermelerini söyleyince, oto tamircileri vasıtasıyla dövüldü.

SİLAHLI ÇATIŞMAYA DÖNÜŞTÜ

Çırağının dövüldüğünü öğrenen Ahmet T., kuzeni Zeki T.?yi telefonla arayıp, ‘Bunlara tıpkı öğüt vermemiz gerekiyor’ diye niteleyerek yanına çağırdı. Zeki T. birlikte arkadaşları Yılmaz A. ve Zübeyir A.?yı (30) yanına alıp, Porte Ş.?nin oto tamirhanesine gitti. Ortalık arasında başlayan ağız dalaşı gücük sürede kavgaya dönüştü. Çatışma sırasında Eder Ş.?nin birlikte etkin Mustafa K. darbedildi. Dudağı camla kesilen Mustafa K., tabancayla havaya zehir açtı. Zeki T. ile Yılmayan A. bile silahla eşit verince çatışma çıktı.

ÇATIDA SAKLANIRKEN YAKALANDILAR

Silah seslerini duyan çevredekilerin ihbarı konusunda bölgeye haddinden fazla sayıda polis ekibi gönderme edildi. Motorize yunus ekiplerinin ‘Teslim ol’ çağrısına yaraşmayan şüphelilerden Zeki T. ile Yılmaz A., tabancayla rastgele elem açtıktan sonradan aleniyet sokağa kaçarak izini kaybettirdi. İlk müdahalesi yapılan Mustafa K. ambulansla Adana Site Eğitim ve Araştırı Hastanesi’ne götürülürken, kavgaya karışan Ahmet T. ve Zübeyir A. gözaltına alındı, Anlaklı T. ile Yılmaz A. ise aynı lüp çatısında saklanırken yakalandı.

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Eder Ş. ile darbedilen Mustafa K.’nin ifadesine başvururken, ayrıksı şüpheliler ise emniyete götürüldü. İşlemlerinin peşi sıra adliyeye sevk edilen şüphelilerden Anlaklı T. ile Yılmaz A. tutuklanırken, Ahmet T. ve Zübeyir A. ise adli kontrol neredeyse serbest bırakıldı.Share: