Son zaman haberi… LASTİĞİ PATLAYAN CİP, TIR’A ARKADAN ÇARPTI 1 GEBERIK, 2 YARALI

AKSARAY’da sol dal lastiği patlayan cipin kontrolden çıkıp TIR’a arkadan çarptığı kazada, 1 dirilik öldü, 2 güç birlikte yaralandı.

Kaymakamlık, saat 06.30 sıralarında Aksaray- Ankara kara yolunun 46’ncı kilometresinde meydana geldi. Kocaeli’nden Aksaray’a arkadaşlarıyla gelişigüzel bir inşaata çalışmaya mevrut Ercan Kaya (33) yönetimindeki 34 FDD 468 plakalı cip, Ahmet Adlı’nün (30) kullandığı 51 ABH 290 plakalı makine parçası iki canlı TIR’a arkadan çarptı. Aynı bölümü dorsenin altına girip hurdaya dönen cipin dolay salim koltuğunda oturan Düş Saraclar (22) yaşamını yitirdi, güdücü Ercan Kaya ile Ünal Yan (43) ise yaralandı. İhbar üstüne kaza adına itfaiye ve sağlık ekipleri gönderme edildi.Yaralılar, ambulanslarla Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Saraclar’ın cesedi ise itfaiye ekipleri eliyle sıkıştığı yerden çıkarıldıktan bilahare bire bir hastanenin morguna gönderildi.

CİP SÜRÜCÜSÜ ‘LASTİĞİMİZ PATLADI’ DEMİŞ

TIR şoförü Ahmet Adlı, ” İstanbul’dan Adana’ya gidiyordum. Tün tesislerde yatıp dinlendim. Elan biraz evvel yola çıkmıştım. 400 ile 500 metre gelince bir anda arkamda türap yaman oldu. Ego dahi lastiğim patladı sandım ve anahtar aylı olanca print durdurdum. Kaymakamlık olduğunu görünce durumu polis ekiplerine bildirdim. Kaza eden sürücünün yanına gittim ‘Abi hangi oldu, uyudunuz mu?’ dedim. ‘Yok abim uyumadık. Lastiğimiz patladı’ dedi. Arkadaşı de ‘Ben uyuyordum’ dedi?? diyerek konuştu.Ilçe ile ilişik soruşturma sürüyor.Share: