Son zaman haberi… Kuzenini bıçaklayarak öldüren sanık: “Tabanca ile öldürmediğim amacıyla pişmanım”

Başkent’te kuzenini bıçaklayarak öldürüp posta kenarına bırakan şahsın yargılanmasına başlandı. Savunmasında kuzenini kutsi değerlere sövme ettiği amacıyla öldürdüğünü belirten sanık, “Pişman değilim. Tek pişmanlığım bıçakla değil tabanca ile öldürülmeyi türe ediyordu. Tabanca ile öldürmediğim amacıyla pişmanım” dedi.

Şükrü Kerekli, geçtiğimiz 22 Mart’ta Altındağ ilçesi Ulucanlar Caddesi’nde defa kenarında bıçaklanarak maktul halde bulundu. Kerekli’yi öldürdüğü belirleme edilen kuzeni Müstakil Taylan D., Afyonkarahisar’de yakalandı. Polise verdiği ifadesinde cinayeti itiraf eden kaba, çıkarıldığı duruşma marifetiyle tutuklandı. Savcılık, soruşturma böylece Özgür Taylan D. için ‘tasarlayarak bile bile öldürme’ ve ‘yağma’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet mapushane talebiyle sav açtı.

Ankara 37’nci Korkulu Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık davanın geçmiş celsesine tutuklu sanık Hür Taylan D., öldürdüğü kuzeninin yakınları ve canip avukatları katıldı. Savunmasını yapan maznun, olayda on paralık kimsenin eksantrik hastalık aramasına gerek olmadığını söyleyerek, “Gelişigüzel büyüdük. Aramızda tek sav yoktu. Görüngü haset annesinin evinde birlikte otururken Allah’a küfür etti. Ego etmemesini söyledim, ona rağmen buna devam etti. Sonra beni kaldığım otele bırakmasını istedim. Yolda giderken üzerimdeki bıçakla öldürdüm” ifadelerini kullandı.

İddia edildiği üzere ortada hangi alacak verecek sorunu ne da tıpkısı sıdk meselesi olmadığını belirten maznun Bağımsız Milletvekili Taylan D., “Küfür ettiği için öldürdüm. Betim banko namevcut. Pişman değilim. Ancak yegâne pişmanlığım bıçakla değil tabanca ile öldürülmeyi hakkediyordu. Tabanca ile öldürmediğim için pişmanım” dedi.

” Antalya’da teyit olacaktım”

Görüngü sonrası hoppadak arabayı aldığını, telefonun dahi arabada olduğunu belirten maznun, arabayı hastalık aldığı sorusu üstüne, “Olaydan sonraları Antalya’ya gitmeye karar verdim. Burada ayrımsız sigara içip doğrulama olacaktım. Giderken yakalandım” ifadesini kullandı.

Savunması sırasında duruşma başkanının “Daha evvel ruhsal otama gördün mü? Bununla ilişik her ilaç kullanıyor musun evet da şu anda ruhsal bire bir sorunun olduğunu düşünüyor musun?” şeklinde sorular yönelttiği sanık, “Müfit kesinlikle ruh bilimsel sorunum bulunmayan. İsterseniz hastaneye sevk edebilirsiniz” yanıtını verdi. – ANKARA

Share: