Sivas’ta üretilen silah nakil çantası 5 ülkeye ihraç ediliyor

Sivas’ta defans sanayi sektöründe zindelik gösteren bir üretimlik, ürettiği zırh transfer çantalarını 5 ülkeye ihraç ediyor.

Sivas Tevhit Endüstri Bölgesi’nde neşelilik gösteren iştirak, defans sanayisinde makbul araçlar amacıyla ürettiği parçaların ardından silah transfer çantası üretimine üstelik başladı.

Her nev cebe için su geçirmez ve özel korumalı çanta üreten fabrikada antrparantez “Ejderha Yalçın”, “TOMA”, “Yörük” ve “Ilgaz” üzere taktik tekerlekli zırhlı araçların irili ufaklı yaklaşık 400 parçası üstelik üretiliyor.

Fabrikanın umumi müdürü Ahmet Nazmi Gökçeler, AA muhabirine, firmalarının 10 yıl evvel defans sanayine antre yaptığını, TOMA, Ejderha Sarp, Yörük ve Ilgaz kadar silahlı taktik zırhlı araçların bazı parçalarını ürettiklerini söyledi.

Firmalarının Sivas Aselsan Optik’in destekleriyle tahminî 5 sene önceki “BörüCase” markası ile 9 değişik modelde plastik taşıma çantası üretimine başladığını belirten Gökçeler, Aselsan özellikle kalkışmak üzere defans sanayinin avangart firmalarının ürünlerini projelerinde kullandıklarını tabir etti.

Gökçeler, iç çevre çalışmalarının yanında 5 ülkeye zırh taşıma çantası ihraç ettiklerini aktararak, “Özellikle Amerika Bir Devletleri kalkışmak amacıyla Danimarka, Arnavutluk, Çekya ve Irak’a ihracatımız bitmeme etmektedir.” dedi.

Ürünlerin tasarımını ve plastik enjeksiyon kalıplarını firmaları bünyesinde yaptıklarını dile getiren Gökçeler, “Çantalarımızın alıcı rağbet ve beklentilerine göre eskimemiş modellerini 2023 yılında üstelik işaret portföyümüze katmaya bitmeme edeceğiz.” diyerek konuştu.

“5 ülkeye her ay 10 bin zırh taşıma çantası gönderiyoruz”

Ürettikleri çantaların 1 metre suyun altında noksan saat su almama ve 120 santimetreden düştüğünde kırılmama özelliğine topluluk olduğunu tabir fail Gökçeler, şunları kaydetti:

“Çantalarımız defans sanayinin yanı sıra iyileştiren alanda dahi kullanılmaktadır. Zer gördüğünüz, teferruatlı müddet açmak istediğiniz, sunmak istediğiniz zer eşyalarınızı çantalarımız içerisinde saklayabilirsiniz. İhracat yaptığımız 5 ülkeye herhangi bir kamer 10 bin silah transfer çantası gönderiyoruz. Savunma sanayine geçmiş olarak Yiğit Havacılık üzere Boing 787 parçası üreterek başladık, akabinde Nurol Makina ile tanıştık ve 10 yıldır onlar için TOMA’ların dolay buldozer kısımlarını üretiyoruz. Şu anda Ejder Sert, Yörük kabil silahlı taktik araçların konu aksesuarlarının tamamını, açar içerisinde kâin mekanik parçalarının montajlı ve boyalı bire bir şekilde teslimatını gerçekleştirmekteyiz.”

Share: