Sivas’ta acıklı kazada hayatını kaybedenlerin isimleri anlaşılan oldu

Sivas’ın Kangal ilçesinde kamyon ile minibüsün çarpışması sonucu meydana mevrut gidiş geliş kazasında hayatını kaybedenlerin isimleri mahsus oldu.

Edinilen bilgilere bakarak, kaza, Sivas- Malatya karayolu Yeşildere mevkiinde meydana geldi. Bursa’dan Malatya’ya düğünden döndükleri öğrenilen davetlileri haiz Ayhan Sevin idaresinde ki 44 J 4257 plakalı Ford marka minibüs ile Malatya’dan Amasya’ya giden M.Ö. idaresinde ki 34 OYUN EBESI 72 plakalı Mercedes ayraç kamyon mir kafaya çarpıştı. Kaza sonrası dolayı adeta uğraş alanına döndü. Kazada 7 sevimli hayatını kaybetti, 9 güç ise yaralandı. Durumun bildirilmesi üzerine görüngü namına çok sayıda keyif, itfaiye ve AFAD ekipleri irsal edildi. Minibüste sıkışanlar AFAD ve itfaiye aracı ekiplerince çıkarıldı. Yaralılar fenomen yerinde yapılan önce müdahalenin peşi sıra ambulanslarla kentteki hastanelere kaldırıldı. Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek’te görüngü hesabına gelerek yetkililerden hikmet aldı.

Kazada 7 hayat fert verdi

Yaralılardan 5 kişinin dirimlik tehlikesi sürerken kaza bile hayatını kaybedenlerin isimleri de belli oldu. Minibüs sürücüsü Ayhan Sevin ile araçta mevcut; Şenay Kızılaslan, Meliha Kızılaslan, Seyit Battalgazi Sevin, Fadime Sarıbaş, Adile İzci ve Hacı Süleyman Kızılaslan hayatlarını kaybetti.

9 yaşama yaralandı

Feci kazada E.P., C.P., E.K., İ.K., S.Y., B.P., R.K.Y., A.Y. ve kamyon sürücüsü M.Ö. yaralandı. Mavera yandan, Sivas-Malatya karayolu kaza yapan araçların kaldırılmasıyla trafiğe açıldı. Ilçe ile ilişik tetkik sürüyor. – SİVAS

Share: