Sırp birleştirme suç örgütü elebaşının kıya zanlılarının yakalanma detayları ortaya daha çok

Sırp kombinasyon suç örgütü elebaşı Jovan Vukotiç İstanbul’birlikte öldürülmesi ve cinayet zanlılarının yakalanma detayları ortaya artık.

İstanbul Itimat Müdürlüğü Birleştirme Suçlarla Uğraş Yazıhane Müdürlüğü ekipleri, ülkesinde “Skaljari” isimli tevhit cürüm örgütünün elebaşlarından Juvan Vukotiç’in Şişli’da motorlu iki şüphelinin silahlı saldırısı sonucu öldürülmesi üzerine düzentileme başlattı.

Türkiye’üstelik 3 sene evvel yakalanan ve Sırbistan’a teyit edildikten sonradan orada serbest bırakılan, İstanbul’a sahte kimlik ve pasaportla tekrar antre yapan Vukotiç’in öldürüldüğü yerden başlayarak 200 noktada 1700 saat azrail kaydını inceleyici ekipler, saldırıyı al bültenle arandığı için İtalya’de yakalanan Türk B.B’nin sergerde olduğu cürüm örgütünün üyeleri E.E. ile Y.D’nin işlediğini tespit etti.

Vukotiç’i 4 ay izlemişler

İstanbul Kombinasyon Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü ekipleri, Vukotiç’in öldürüldüğü aracın altında ve bagajındaki döşemenin altında GPS cihazı bulmasının peşi sıra çalışmalarını derinleştirdi.

Polis ekipleri, Vukotiç’in, Karadağ’da mevkuf olan B.C’nin elebaşılığını yaptığı cürüm örgütünün üyeleri E.E, E.T. ve F.Y. eliyle İzmir’den kiralanan aynı makine ile 4 ay boyunca izlem edildiğini ortaya çıkardı.

Şüphelilerin izleme dönemlerinde Vukotiç’e müteveccih beş altı nöbet henüz silahlı atak girişiminde bulundukları ancak eylemi gerçekleştiremedikleri öğrenildi.

Sırbistan’daki uyuşturucu anlaşmazlığı saldırıyı gerçekleştirdi

Karadağ’daki makamlarla üstelik bilgi alışverişi fail inanma yetkilileri, 2014 yılından bu yana “Skaljari” ve “Kavac” isimli suç örgütlerinden 50 kişinin silahlı saldırılarda öldürüldüğünü, bunun nedeninin da uyuşturucu anlaşmazlığı olduğunu bilgisini aldı.

Ekipler, İstanbul’daki saldırıyı “Kavac” isimli cürüm örgütü elebaşları Radoje Zivkovic ve Zdravko Perunovic’in tahminî 1 milyon avro karşılığında yaptırdığını ortaya çıkardı.

Saldırının Sırbistan’bile kaybolan yüklü miktarda metal dolayısıyla gerçekleştirildiği öğrenildi.

İstanbul merkezli 5 ilde eş zamanlı işler

Tüm şüphelileri, adreslerini ve kaçış güzergahlarını belirleyen İstanbul Kombinasyon Suçlarla Savaşım Idarehane Müdürlüğü ekipleri, alçak çalışmanın ardından 5 ilde eş zamanlı cerrahi müdahale yaptı.

İstanbul, İzmir, Zonguldak, Antalya ile Artvin’birlikte gerçekleşen operasyonda olayla münasebetli 12 berbat gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda 6 düzme pasaport, değişik ülkelere ilişik 11 cali kimlik, 3 peyk angajmanlı GPS cihazı ve olayda geçer 2 zırh ele geçirildi.

Öte yandan şüphelilerin telefon, bilgisayar ve gözde belleklerinde yapılan incelemelerde, saldırının pekâlâ gerçekleştirildiğine dair çokça sayıda örgütsel vesika bulundu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan Radoje Zivkovic ve Zdravko Perunovic ile E.S, Y.D, E.E, E.T. ile F.Y’nin bile aralarında bulunduğu 12 yabansı adliyeye irsal edildi.Share: