Sırbistan’da orduya ‘en efdal düzeyde amade ol’ emri verildi

Sırbistan ile Kosova arasında haftalarca tırmanan gerginlik sonrasında, Sırbistan Savunma Bakanı Milos Vucevic, geçmiş Sırp ordusuna ‘en son düzeyde kavga hazırlığında’ olma talimatı verildiğini duyurdu.

Defans Bakanı Vucevic, Sırbistan Cumhur Reisi Aleksandar Vucic’in emriyle ait evvel yaptığı açıklamasında “Sırbistan Cumhurbaşkanı, Başkumandan kendisine bu gece Sırp Ordusu’na, silahlı bilek istimal düzeyi olan en son düzeyde kavga hazırlığında olma talimatı verdi” ifadelerini kullandı.

Vucevic sözlerine şöyle devam etti;”Bu bizi Sırp Silahlı Kuvvetleri marifetiyle yürütülen, Sırbistan’ın arazi bütünlüğünü ve egemenliğini koruyucu, mecmu Sırbistan vatandaşlarını koruyan, yaşadıkları herhangi bir yerde Sırplara cebin terör ve terörizmi önleyen yeryüzü efdal gösteri seviyesine yükseltiyor.”KURTİ, KFOR KOMUTANIYLA GÖRÜŞTÜKosova Başbakanı Albin Kurti mazi Kosova’daki NATO Hazar Gücü’nün (KFOR) Komutanı Ferik Ristuccia ile bir araya geldi. Görüşmeyle ilgili NATO KFOR “Zaman, NATO liderliğindeki KFOR misyonunun Komutanı Korgeneral Angelo Michele Ristuccia, Kosova’daki güvenlik durumunu görüşmek için Albin Kurti ve Lars-Gunnar Wigermark ile ayrımsız araya geldi” açıklamasını yaptı.

Share: