Siparişi doğrulama edince hayatının şokunu yaşadı

Denizli’birlikte siparişi boşamak amacıyla binaya giren motokurye, döndüğünde hayatının şokunu yaşadı. Kuryenin anahtarı üstünde bıraktığı savsaklamak teknesi, kendisini gözetleyen haydut marifetiyle kaşla göz beyninde çalındı.

Olay, Pamukkale ilçesine tutkun Ecdat Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere bakarak; 4 yıldır motokuryelik işleyen 22 yaşındaki Hamdi Bayhan, 20 ACE 012 plakalı motosikletiyle siparişi ulaştırmak üzere yola imdi. Lise Caddesi üzerinde motorunu park eden ve anahtarı almayı unutan Bayhan, apartmanın 1. katına girerek siparişi teyit etti. Yolda yürürken motokuryenin binaya girdiğini fark eden 2 kişiden biri, motoru gözüne kestirdi. Kuryenin savmak teknesine göz çaltı şüpheli, anahtarı üzerinde unutulan motosiklete kendisininmiş kabilinden binerek bölgeden uzaklaştı.

Çok bodur sürede gerçekleşen olayın peşi sıra dışarı sâdır motokurye Hamdi Bayhan, motosikletini park yeri ettiği yerde göremeyince şok geçirdi. Hangi olduğunu mana veremeyen ve etrafta motorunu bulamayan Bayhan, 112 Müstacel Çağrı Merkezi’ni arayarak ihbarda bulundu. İhbar üstüne bölgeye revan güvenlik güçleri, izlediği almaç görüntüleri sonrası şüphelilerin peşine düştü. Hakeza bire bir olayın ilk kez başına geldiğini belirten Bayhan, emniyete anbean şikayetçi oldu.

“İlk el anahtarı kontakta bıraktım”

Hırsızların çok aceleci olduğunu ve ilk defa anahtarı üzerinde bıraktığını tabir fail Hamdi Bayhan, “Mazi öğleden bilahare saat 16.00 sıralarında paket vermeye gittim. Filhakika müşteri 1. katta bulunuyordu. Bende kontağı kapatıp anahtarı üzerinde bıraktım. Harami önceki önce çevrede dolanıyor ve henüz bilahare motorumu alıp götürüyor. Ego birlikte zir indiğimde sağıma ve soluma baktığımda motorumu bulamadım. Ondan sonradan polisi aradım. Görüntüyü izlediğimde 2 kişinin 3 el yol motorun etrafında dolandığını gördüm. Daha sonra motorumu alıp gidiyor. 4 yıldır kuryelik yapıyorum ve ilk defa anahtarı kontakta bıraktım. Bunun sonucunda ise motorum çalındı. Tek hakeza tıpkı öz daha geçmiş başıma gelmedi. İlk posta unuttum anahtarı, çünkü az buçuk yoğunluk ve acelemiz vardı. Ben direk paketi hızlıca verip geleyim hesabı yapmıştım amma o sırada birlikte motoru aldılar. Motorumu hep 40 saniyelik tıpkı sürede hevesli şekilde çalmışlar” dedi.

Hırsızlık ajanda kamerada

Kuryenin motosikletinin çalınma ajanda ise aynı işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde 2 kişinin motoru gözetlemesi ve ayrımsız kişinin ise kalabalığa aldırış etmeden kontağı üstünde olan motoru çalıştırıp götürmesi düzlük aldı. – DENİZLİ

Share: