Sil Baştan Kaynanam’ın Çekimleri Tamamlandı

Yönetmenliğini Raşit Çelikezer, senaristliğini Sulh Başar’ın üstlendiği, başrollerini Alacak Cesim ve Alper Hücumcu’ın paylaştığı; Asuman Dabak, Zeynep Eronat, Yeşim Dalgıçer, Ünal Kâfi üzere yüzü sıcak oyuncuların vadi aldığı ‘Sil Baştan Kaynanam’ ekibi dörtköşe geçen final sahnesi çekimlerinin arkası sıra matbuat mensuplarına güdük bir mülakat verdi.

Yönetmen Raşit Çelikezer, “Beklediğimizden henüz ongun albeni şartlarıyla karşılaştık, Sivas’ın haddinden fazla iyilikçi ve içten bire bir halkı var. Hepsine çok teşekkürname ediyorum. O kadar rahatız kim ‘Filmin devamını çarçabuk çekelim’ diye aramızda nükte yapıyoruz. Bu sıcaklığın perdeye yansıyacağını düşünüyorum. Çığlık evet bile sevilmeyen filmlerde sakıncasız olun kol mutsuz çalışmıştır” açıklamasında bulundu.

“SİVAS’TAN GELEN MECMU PROJE TEKLİFLERİNE AÇIĞIM”

Tecrübeli oyuncu Asuman Dabak “Ego kız tarafıyım. Karakterimin ismi Rasime. Mutat kız annesiyim, kıtipiyoz yoz didişmelerimiz oluyor. Hikayemizin çok şekerli bir örgüsü var, eminim sistem sevecek” cümleleriyle duygularını dile getirdi.

Başrol oyuncusu Ahu karakterindeki Matlup Yüce ise “Şehir dışında çok aşkın projede bulunmuş tıpkı aktör olarak, arz rahat ettiğim şehirlerden biri Sivas. Sivas’tan gelen cümle proje tekliflerine açığım daha çok. Amiyane tarihi yerlerde elektrik yaptık.

Haddinden Fazla pir resimler ortaya artık. 36 yaşındayım ve orak ayı ayında tek şeb montgomer giydiğim olmadı. Burada giydim ve çok mutluyum. Çünkü sıcağı on paralık sevmiyorum” diye niteleyerek herkesi güldürdü.

Ünal rolünü canlandıran Alper Saldıran üstelik ağababa aracılığıyla Sivaslı olduğunu vurgulayarak “Epey çokça gür karşılandık. İnsanlar çok yunak davranıyor. en üst Sivas’a 32 sene evvel gelmiştim, baba tarafından bile Sivaslıyım. Kendimi Sivaslılar marifetiyle çok sahiplenilmiş hissediyorum. Bu haddinden fazla enteresan ve elan önceki yaşamadığım benzeri kalp. Terlemeden gitmek dahi tahammülfersa” açıklamasını yaptı.

BİZİM ROMANTİK KOMEDİMİZ METROPOLDE DEĞİL SİVAS’TA!

Senaryocu Hazar Başar dahi heyecanını “3 senedir Urla’üstelik yaşıyorum, pandemiden çevre oraya göçtüm. İzmir’den buraya parmak arası terlikle gelmiştim. Uçaktan inince dondum. İki yorganla uyudum. Bu coğrafyanın hikayesini yazmaya çaba ediyoruz.

Romantik komediler genelde şehir ve ana kent hikayesidir. Bizim geçmiş filmimiz Boyabat’taydı, demin dahi Sivas. Bildirme nazik derdimiz Sivas’ı anlatmaktı. Bunu bile başardık” sözleriyle anlattı.

Ünal Yeter “Sivas çokça adamakıllı resimler veren ayrımsız şehir ayrıca Türkiye’nin tek durumunda görmediğim bire bir madde katılmak istiyorum. Sivas’ta bulaşan adına yola etap attığınız zaman çevirici trafiği duruyor. İstanbul’üstelik bu olacak özdek değil. Sivas adeta bir Londra, adeta bir Paris.

Ayrımsız dahi herkese Sivas Kongresi’nin yapıldığı binayı görmelerini başvuru ediyorum. Benzeri ülkenin kaderinin hangi büyüklüğünde tezyifkâr tıpkısı mekanda, ne büyüklüğünde beş altı herif aracılığıyla değiştirildiğini anımsamak katlanılamaz ayrımsız ihtisas” şeklinde konuşurken Yeşim Dalgıçer toplantıyı “Sivas benim üzere da çokça farklıydı, çekim aralarında tığ üstelik kendimiz üzere görüntüler çekiyoruz. Ayrımsız eş komedisi hazırlıyoruz, inşallah izleyiciye dahi maruf” temennisiyle noktaladı.

Share: