Siirt’te sıcaktan bunalan ayrıntılar yüzme havuzlarında serinliyor

Siirt’te sıcaktan bunalan füru yüzme havuzlarına tehlikeli demet gösteriyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Yaz Spor Okulları kapsamında mülk genelinde açılan yüzme havuzlarından 6-18 yaş arası 1200 bala ve tüvana faydalanıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Dirimsel Kısacık, yaptığı açıklamada, kentte 2’si nısıf olimpik 3 yüzme havuzunun yaz aylarında halka hizmet verdiğini söyledi.

Yaz Spor Okulları kapsamında faaliyete giren yüzme kurslarını ekol döneminde üstelik devam ettirmeyi planladıklarını dile getiren Kısacık, şunları kaydetti:

“İlimizde sıcakların arttığı aylarda elimizden geldiğince dışarıda bala ve dinç bırakmayacak şekilde yüzme havuzlarımızı hizmete aldık. 1200 öğrencimiz gestalt ve ilçelerdeki yüzme havuzlarından yararlanma ediyor. Bu sene yüzme ilkin gelmek üzere umum spor dallarına dokunaklı rica var. Haftanın sınırlı günlerinde yavru, zihayat ve engellilere, haftanın ayrımsız günü dahi yetişkinlere yüzme havuzunu açıyoruz. 14 yüzme antrenörü ile bakım veriliyor.”

Kısacık, sonuç dönemde yaşanan boğulma olaylarına dikkati çekerek, yavru ve gençleri vahim olan öz ve akarsulara başvurmak adına elan güvenli olan yüzme havuzlarına beklediklerini belirtti.

Antrenör Serkan Yiğiter birlikte yaz aylarında sakil arzu gören kurslarda çocuklara yüzme öğrettiklerini söyledi.Share: