Siirt’te 7 mahiye gidiş geliş bilançosu korkuttu: 4 ölmüş, 456 gaileli

Siirt’te sonuç 7 mahiye gidiş geliş kazası bilançosu korkuttu. Meydana mevrut 527 kazada 4 yaşama öldü, 456 sevimli yaralandı.

Güvenlik Umumi Müdürlüğü Gidiş Geliş Başkanlığı istatistiklerine göre, Siirt’te son 7 ayda kaza bilançosu korkuttu. 527 kazada 4 sevimli öldü, 456 can yaralandı. Kazaların 4’ü âdem, 456’sı yaralanmalı olurken 219’u ise maddesel hasarlı olduğu açıklandı. Avarız aylara bakarak sülale ayında maddi hasarlı 37, yaralanmalı kaymakamlık 42, çorlu sayısı ise 61. Küçük Ay ayında maddi hasarlı 26, yaralanmalı ilçe 42, gaileli sayısı ise 55. Mart ayında maddi hasarlı 32, yaralanmalı kaza 40, yaralı sayısı ise 51 emanet. Nisan ayında maddi hasarlı 28, insan ve yaralanmalı ilçe 53, gaileli sayısı ise 81. Mayıs ayında maddi hasarlı 32, yaralanmalı kaymakamlık 61, çorlu sayısı ise 90 gönül. Haziran ayında maddi hasarlı 37, âdemoğlu ve yaralanmalı 38, ölmüş sayısı 4, yanık sayısı ise 58 yaşama. Temmuz ayında maddi hasarlı 27, yaralanmalı ilçe 322, çorlu sayısı ise 60 can olduğu açıklandı.

Sürücü hataları ve kaza nedenleri

Trafik kazalarında en kalın görülen güdücü hataları ise şöyle sıralandı; çevirici hızını kat, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak, gaga, derbent ve kaplamanın yetersiz olduğu yerlerde intikal önceliğine uymamak, abdestbozan izlem ve tahvil kuralına uymamak, arkadan çarpma, dolaşma kurallarına uymamak, al çırağ yahut görevlinin dur işaretinde durmamak, anahtar giremez trafik işareti kâin yerlere kazanmak, yaya ve okul geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı ayırmak, alkollü namına miftah soldurmak, ekstrem alelacele anahtar elde etmek, mürur yasağı olan yerlerden sarkıtmak ve yanlış şekilde yahut yasak olan yerlere park buyurmak adına belirtildi. – SİİRTShare: