SELIM Tümen Genel Komutan Yardımcısı İleri, partililerle bire bir araya geldi

DÜRÜST Parti Genel Komutan Yardımcısı Ömer İleri, “2023 dönemecinde Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan, üstüne aldığı bu sorumluluğu devam ettirecek ve ilerleyen süreçte Türkiye’yi her anlamda dünyanın genişlik iri 10 devleti arasına sokacak.” dedi.

Çeşitli ziyaretlerde düşmek amacıyla kente mevrut İleri, YANLIŞSIZ Parti İl Başkanlığında düzenlenen toplantıya katıldı.

DOĞRU Parti’nin enerjisini kaybetmeden için devam ettiğini ve büyümenin sürdüğünü tamlayan İleri, “Biz bu ülkede çarkların kırılmadığını, büyümenin devam ettiğini ve ihracatın arttığını görüyoruz. DÜRÜST Tümen namına enerjisini faziletli markajcı kadrolar kendisine rastgele ant olduğu üzere geleceğe bakıyoruz.” dedi.

İleri, tıpkı kesimin yatırımlara karşı bazen söylemlerde bulunduklarını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Tığ taş üzerine taş koyma siyaseti güderken CHP, ne yapıyor? 1950’lerden beri bunlar benzeri siyaseti güttüler. Ömer Çelik Başkanı’mızın deyimiyle ‘yıkım siyaseti’. Ego biraz elan ‘nefret siyaseti’ olarak yorumluyorum. Marmaray, 3’üncü hava meydanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı yapılırken umumi başkanları çıkıp ‘Tuz Gölü’nde ala çiftliği kurmaya benzer.’ demedi mi? Deminden biz bu söylemleri nereye koyacağız? Tıpkısı siyasetçinin ağzından hakeza sözler çıkıyorsa bunun bire bir sonucu olmayacak mı? Çok ilginç aşağılık. Analog şeyi TOGG’dahi da defans sanayisinde üstelik yaptılar ama çokça şükür, Cumhurbaşkanı’mızın liderliğindeki SELIM Parti, hep bu söylemleri aştı ve emin adımlarla yoluna bitmeme etti. 2023 dönemecinde Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan, üstüne aldığı bu sorumluluğu bitmeme ettirecek ve ilerleyen süreçte Türkiye’yi seçkin anlamda dünyanın sunu şişman 10 devleti arasına sokacak.”

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu eleştiren İleri, “Genel başkanları, ağzından benim dillendirmekten de utanma duyduğum korkunç aynı iftira ortaya attı yani Türkiye Cumhuriyeti Devleti teşkilatları adeta metal kaçakçılığına ayn yummakla itam edildi. Demincek tığ tabii biliyoruz kim bu, siyaset değil. Böyle söylemler yöntem beğenmek olamaz. Muhalefette çok asıl eksiklikler olduğunu görüyoruz. Türkiye, değme şeyden önce bu muhalefeti adalet etmiyor. Türkiye, değme konuda olduğu üzere mugayeret anlamında birlikte elan iyisini doğruluk ediyor. Maatteessüf yatırım karşıtlığının bile ötesine geçerek terörle araya aleniyet koymadığı için zaten iş yaşıyorlar. FETÖ’ye FETÖ diyemeyen bir politik kadrodan bahsediyoruz.” diye konuştu.

Siyaseti dostça yapmaya çalıştıklarını tamlayan İleri, “Bu millete daha elbet bakım edebiliriz, elan nerede neyi kurabiliriz, neyi nesir edebiliriz?” kaygısıyla yollara döküldüklerini söyledi.

İleri, “Zira bizler seviyoruz. Bakın bağlılık, haddinden fazla ayrı bire bir husus. Alın tarafta bu sevgi eksikliği var. Ayrımsız kişinin da bire bir aksiyon yapabilmesi üzere geçmiş namına sadakat duyması geçişsiz. Benzeri siyasetçinin bile bu millete hizmet edebilmesi amacıyla bu milleti sevmesi geçişsiz. Milletini seven ayrımsız politikacı devletine hakeza suçlamalarda bulanabilir mi?” dedi.

Share: