Şehit ve gazi ailelerin hal muntazır beklentileri masaya yatırıldı

İç Küçük Asya Şehit Aileleri ve Gazileri Dernek Başkanları müşavere toplantısı Sivas’ta yapıldı, toplantıda martir ailelerin hal bekleyen meseleleri ele makbuz.

Sivas Martir Aileleri ve Gazileri Derneğinde planlı toplantıya altı ilin topluluk başkanı ve yardımcıları katıldı. Toplantıda martir aileleri ve gazilerin günlük yaşamda karşılaştıkları meseleler ele alındı. İstişare sonucunda şehit ailelerinin ve gazilerin hal muntazır problemlerinin meydan aldığı 11 maddelik benzeri dokuz canlı hazırlandı. Hazırlanan metinin ilişik kurumlara bildirileceği belirtildi.

“11 maddeden oluşan tıpkı stabil hazırladık”

Sivas Martir Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Fatih Sarban, şehit aileleri ve gazilerin gündelik hayatta yaşamış oldukları problemleri dile bildirmek için ayrımsız araya geldiklerini söyleyerek, ” İç Rum Şehit Aileleri ve Gazileri Toplum Örgütü Başkanlarımız anadan görme yerine gelişigüzel sene genellikle tıpkısı ilimizde toplanıyor. Bu yıl Sivas ilimizde İç Anadolu’nda kim martir aileleri ve gazileri dernek başkanlarımızla müşavere toplantısı yaptık. İstişare toplantımızın amacı martir ailelerimizin ve gazilerimizin yevmiye hayatta yaşamış olduğu sıkıntıları dile beyan etmek. Bu sıkıntılara ne kabil çözüm üretiriz üstüne istişarelerimizi yaptık. Tıpkısı karar aldık. Almış olduğumuz kararları dernek başkanlarımız özlük illerinde ki vekillerine ve izinli kurumlara iletecekler. Bizde ilimizde kim yetkililere alınan kararların tamamını ileteceğiz. 6 ilimizden gelen Aksaray, Çankırı, Niğde, Nevşehir, Kırıkkale ve Yozgat illerinden gelen başkanlarımızı 3 devir boyunca ağırladık. 11 maddeden oluşan bire bir dokuz canlı hazırladık. Andıran zamanda meclise gidip mezun kurumlarla bakanlıklarla görüşüp analizör için talepte bulunacağız” dedi. – SİVAS

Share: