Şehidin oğlu sünnet törenine babasının ismi bağlanmış olan zırhlı araçla gitti

İstanbul’da 2016 yılında şehit olan polis memurunun 6 yaşındaki oğlu Fatih Sevap Oğuz, sünnet törenine babasının isminin yazdığı zırhlı özel harekat aracıyla getirildi.

İstanbul’da görev yaptığı 2016 yılında Beşiktaş’ta yıldırı örgütü PKK vasıtasıyla planlı bombalı saldırıda martir olan polis memuru Ihtiyaç Oğuz’un oğlu Fatih Esaslı için ailesi sünnet töreni yapmaya karar verdi. Temel Belkıs Oğuz, Fatih Yakınlarında’i merasim yapılacak yere polis ekiplerinin götürmesini istedi. Adana Emniyet Müdürü Doğan İnci’nin talimatıyla Toplum Destekli Polislik Yazıhane Müdürlüğü ekipleri ile özel harekat polisleri, babasının adının verildiği zırhlı araçla Fatih Doğruca’in Çukurova ilçesi Yüzüncüyıl Mahallesi’ndeki evine gitti. Sünnet kıyafetini giyen Fatih Dosdoğru, eve gelen babasının silah arkadaşlarını kapıda görünce duygulandı. Zırhlı araçla alınan Fatih Doğruca, polis güçleri araçlarının katıldığı barhana ile Yüreğir ilçesindeki Hayme Esas Kına Konağı’na getirildi. Fatih Harbi’i tıpkı paradigma ziyaret için kentte mevcut Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu araçtan indirdi. Bir süre Fatih Selim ile dostça eden Bakan Kasapoğlu, sünnet töreninde birlikte aileyi yalnız bırakmadı. Törene Adana Valisi Süleyman Elban, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci, SELIM Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, DOĞRU Fırka İl Başkanı Mehmet Kamer ile beraberindekiler dahi katıldı.

Sünnet töreni öncesi konuşan Fatih Yakınlarında, çokça mutlu olduğunu belirterek, polis ağabeylerine ve ablalarına teşekkür etti. İl Itimat Müdürü Doğan İnci ise Fatih Namuslu’in yanında olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Sevap bizim yıpranmamış polis adayımız. Erkekliğe önce adımını attı. Bugün polis güçleri ağabeyleri, ablalarıyla gelişigüzel buraya geldi. Şehidimizin emanetinin bol benzeri günde sünnet töreni olacak. Sayın bakanımız, sayın valimiz da geldi. Biz polis güçleri teşkilatı adına onlardan tek kopmadık, bilcümle beraberiz. Allah bahtını, yolunu kilitsiz küreksiz eylesin” dedi.

Esas Belkıs Oğuz ise oğlunun babasının ismini haiz zırhlı araçla getirilmesinden periferi polis güçleri ekiplerine teşekkür etti. – ADANA

Share: