Sedefnur’un erkek arkadaşı polis, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ten yargılanacak

KOCAELİ’de, Sedefnur Çağlar’ın (23), polis memuru eş arkadaşı Ahmet Dede ile gittiği 7’nci kattaki habbe balkonundan düşüp yaralandığı olaya ilişik hazırlanan iddianame, Kocaeli 1’inci Ağırbaşlı Ukubet Mahkemesi’nce akseptans edildi. İddianamede, Ahmet Ata karşı ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 3 yıldan 12 yıla kadar hapis cezası istendi. Tedavisi bitmeme fail Sedefnur’un ifadesi ise fiziki ve ruhsal sağlık problemleri nedeniyle alınamadığı için iddianamede kayran almadı.

Görüngü, 9 Ev tarihinde Koy ilçesi Müşkül Şehriyâr Sahih Mahallesi’ndeki ayrımsız sitede meydana geldi. Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi akıbet sınıf öğrencisi Sedefnur Çağlayan, polis memuru olan erkek arkadaşı Ahmet Ağababa ile alay malay, polis güçleri memuru O.Ç.’nin evine misafirliğe gitti. Burada 2 polis memuru ve E.Ş. isimli kadınla alkol kayran Sedefnur Çağlayan, sabah saatlerinde 7’nci kattaki dairenin balkonundan düştü. Sedefnur, Derince Yetişek ve Araştırma Hastanesi’nde bati bakımdaki tedavisinin arkası sıra servise makbuz.

Koy Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ait anket başlattı. Üzerine yönetsel sormaca birlikte başlatılıp açığa alınan polis memuru Ahmet Dede, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla tutuklanıp cezaevine gönderildi. Evin sahibi polis güçleri memuru O.Ç. yönetsel sormaca dolayısıyla açığa alınıp savcılıktaki ifadesinin peşi sıra serbest bırakıldı. Fenomen simultane evde mevcut O.Ç.’nin kız arkadaşı E.Ş. ise emniyetteki ifadesinin peşi sıra serbest kaldı.TEDAVİSİ SİVAS’TAKİ EVİNDE BITMEME EDİYORYaklaşık 1 ay süresince Derince Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde ciddi bakımda tedavisi bitmeme fail Sedefnur Çağlar, uyandırıldıktan sonra kanı ve sinir cerrahi servisindeki tıpkısı odaya makbuz. Bir müddet burada tedavisi süren Sedefnur, ailesinin isteği doğrultusunda ambulansla memleketi Sivas’a götürüldü. Sedefnur, Sivas Dekoratif Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından taburcu edildi. Vücudunda korkulu hasar mevcut Sedefnur’un tedavisine evinde bitmeme ediliyor.SAĞLIK PROBLEMLERİ NEDENİYLE İFADESİ ALINAMADISavcılık vasıtasıyla olayla ait hazırlanan dosyanın tamamlanması için defalarca Sedefnur’un ifadesine başvuruldu. Fakat Sedefnur’un fiziksel ve ruhsal keyif problemlerinin olması nedeniyle serencam alınamadı. Bu nedenle Sedefnur’un ifadesi iddianamede düzlük almadı.SAVCI ŞÜPHELİ HAREKETLERE DİKKAT ÇEKTİOlayla ilgili hazırlanan savca, Kocaeli 1. Sakil Ukubet Mahkemesi marifetiyle kabul edildi. Polis memurları Ahmet Dede ve O.Ç. ile E.Ş. isimli kadının ifadeleri ile toplanan cümle delillerin saha aldığı iddianamede, savcı dahi görüşünü belirtti. Savcı, tutuklanan polis güçleri memuru Ahmet Ağababa’nın görüngü çabucak ve sonrasındaki şüpheli hareketleri ve verdiği ifadelerdeki çelişkilere ilgi çekti, ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan 3 yıldan 12 yıla büyüklüğünde hapisle cezalandırılmasını murat etti.

İlk mahkeme, 20 Ekim’de görülecek.

Share: