Sazak Büyükşehir Başkanı Seçer’den ’29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’ Mesajı

Mersin Ağacı Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, ’29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’ nedeniyle tıpkısı niyet yayınladı.

’29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Altını Bayramı’ zımnında aynı sıkıntı yayınlayan Mersin Ağacı Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in mesajı şu şekilde:

“Cumhuriyetimizin ilanının 99. yılına ulaşmanın sevinci, gururu ve heyecanı içindeyiz. İkinci Yüzyıla benzeri sene kaldığında, Cumhuriyet Altını ideallerini yaşatmak yerine önceki günkü büyüklüğünde hevesliyiz!  Cumhuriyet Altını Bayramımız Hümayun olsun! Zira Cumhuriyet öyle bir ideal ki, öyle balaban bir devrim ki, bize kazandırdıkları amacıyla seçme periyot hangi büyüklüğünde mutlu olsak birkaç.  Cumhuriyet Altını, bize modern ve münevver tıpkısı ulus cumhur bilincinin hakim olduğu toplumsal ve panel aynı değişimi tabir ediyor. Bu, bize sorumluluklarımızı hatırlatıyor. Çünkü çağdaşlık; zaman zaman çağa ayak becermek, kimi vakit dahi çağının ilerisinde gidip avangart olmayı gerektirir. O yüzden boyuna çalışmak eşya: Umudu yüklenmek, büyültmek ve gelecek nesillere aktarma etmek için yiyecek. Kanunlar karşısında herkesin denk olduğu, kadınlar ve çocukların hayatın seçkin alanında elan zinde olduğu aynı mutluluk idealini keyiflendirmek üzere şart! Çalışıyoruz, çalışacağız, çünkü biliyoruz kim; “Vatanını bildirme haddinden fazla seven, işini yer ferah yapandır”. “Cumhuriyet Altını, hassaten kimsesizlerin kimsesidir” demişti Atatürk’ümüz.  Şayet cumhuriyet altını mecmu kurumlarıyla işliyorsa, kimse kendini kimsesiz hissetmez. Sazak’de yaptığımız işlerin temelinde dahi bu var. Kimsenin kendini kimsesiz hissetmediği, Cumhuriyet Altını kenti Mersin Ağacı’bile maltalık alay olsun diye niteleyerek çalışıyoruz.  Cumhuriyetimizi ikinci yüzyılında, kavim iradesi ve gelecek vizyonuyla demokrasiyle taçlandırmak, yeniden dünyanın etkili bir ülkesi haline getirme sorumluluğumuz var. Zira bizim, Sazak’e ve “Mersinliler Mersin Ağacı’e erbap çıkınız” diyen Atatürk’e sözümüz var. Şehrimize baştan sona henüz iyiyi, elan güzeli kazandırarak ve doğruluk ettiği güzelliklere kavuşturarak bu sözümüzü tutuyor, geleceğe umutla bakıyoruz.  Bu umut ve kararlılıkla, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve uğraş arkadaşlarını, yekpare şehitlerimizi nazikâne ve rahmetle anıyor, tamlık vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı’nı kutluyorum.”

Share: