Sarıgül’ü tebessüm ettiren istifham

Manisa’dahi matbuat toplantısı düzenleyen Türkiye Değiş Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP çarkıt Umumi Başkanı Bahir Baykal’ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal’ın CHP’den istifasının sorulması konusunda tebessüm ederek, “Hayatım boyunca Sayın Baykal’dan kurtulamadım. Nereye gidersek sıhhatli olsun Sayın Baykal önümüze çıkıyor. Kendisine teşekkür ederim, namına benzeri el elan esenlik ve hak yolu diliyorum. Aslı Bayan altın bir akademisyendir. Kendi kararını vermiştir. Verdiği değişmeyen kendisine, ailesine ve çocuklarına yavuz hayır olsun” dedi.

Türkiye Değiş Partisi Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül partisinin Manisa İl Binasında yaptığı basın toplantısında gündemi değerlendirerek basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

“Referandum yapılacaksa elden kadınlar oy kullansın”

Manisa’birlikte olmaktan sonuç adım mutlu olduğunu kaydeden Sarıgül Türkiye gündemini değerlendirerek başladığı açıklamasında, “Ayrımsız başörtüsü sorununu getirip atıyorlar. Tığ diyoruz ki Türkiye’üstelik başı bariz kardeşim bile haris, başı sadık kardeşim de haris. Başörtüsünü rical takacak değil. Onun amacıyla başörtüsünü kadınlara bırakalım. Halk Oylaması yapacaksak, bu referandumda erkekler değil kesinlikle kadınlar fikir kullanmalıdır” dedi.

“Yerel malı yurdun malı herkes TOGG’u kullanmalı”

TOGG yerlidir zira üretimi Türkiye’dir. Millidir zira fikri ve sanayi mülkiyeti da Türkiye Cumhuriyetindedir. Yani pazarlama hakkı tamamen Türkiye’dedir. Nerede üretiliyor? Türkiye’da üretiliyor. TOGG’un kaç paraya ve nereye satılacağına kim karar veriyor? Türkiye veriyor. O nedenle TOGG yerlidir ve millidir. Zira tasarımları bizdedir, iyelik hakkı Türk yatırımcılarındadır. O nedenle Alman arabalarına, Fransız arabalarına, Japon arabalarına, İtalyan arabalarına güle gül, doğru geldin TOGG, yerli malı yurdun malı tümce TOGG’u kullanmalı.

“Hayatım süresince Baykal bilcümle karşıma imdi”

Bire Bir gazetecinin CHP bozuk Umumi Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal’ın CHP’den istifası üstüne neler düşündüğünü sorması üstüne Sarıgül, “Hayatım süresince Sayın Baykal’dan kurtulamadım. Nereye gidersek salim olsun Sayın Baykal önümüze çıkıyor. Kendisine teşekkür ederim, namına tıpkı nöbet henüz esenlik ve sıhhat diliyorum. Sayın Baykal’ın kızı bildiğim kadarıyla tıpkı akademisyendir. Kişi kararını kendisi vermiştir. Kararı kendisine doğru ve hayır olsun. Ego Sayın Baykal’ın bu kararda karışan olduğunu düşünmüyorum. Zaman Zaman dallar babalarına bilge olamayabilir. Ben Aslı hanımın böyle bir değişmeyen verirken Sayın Baykal’a sorduğu kanısında de değilim. Aslı Eş altın bir akademisyendir. Kendi kararını vermiştir. Verdiği karar kendisine, ailesine ve çocuklarına kıvrak iyi olsun. Bize bunu geçmek düşer” şeklinde konuştu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun BENDE ve İngiltere ziyaretlerinin sorulması üzerine Sarıgül şunları söyledi: “Ülkeyi yönetmeye müştehi siyasal partilerin uluslararası ziyaretler yapmalarını son kademe akla yatkın buluyorum. Bu ziyaretler olmalı amma bari bu ziyaretleri seçime 6 ay- 4 ay kaldığında yapmasaydık dahi bire bir sene kaldığında yapsaydık çok daha müfit olurdu. Ben esbak dönemde şehremaneti başkanlığım döneminde Londra’dahi Alt Tabaka Kamarasında, Lordlar Kamarasında, BENDE’birlikte birçok yerde toplantılara katıldım ve partimin görüşlerini ve düşüncelerini anlattım. Amma bu ziyaretleri seçime 4-5 kamer kala değil bile keşki aynı sene geçmiş yapsaydık henüz müfit olurdu.”

Matbuat toplantısının peşi sıra esnaf ziyareti fail ve Cuma Namazını Hatuniye Camii’nde kılan Mustafa Sarıgül Manisa Tarım Fuarını ziyaretinin peşi sıra Manisa’dan ayrıldı. – MANİSA

Share: