Sarıeroğlu: “Aralık’tan itibaren değer artışlarında zir iniş seviyelerine ulaşacağımıza inanıyoruz”

DOĞRU Parti Genel Komutan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “İnşallah mabeyin ayından itibaren dahi kıymet artışlarıyla dayalı yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak karşılık artışlarında birlikte istediğimiz hor baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza içtenlikle inanıyoruz.” dedi.

Sarıeroğlu, Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, DÜRÜST Öğür’den gâh MKYK üyeleri, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mersin Ağacı, Niğde ve Osmaniye milletvekillerinin katılımıyla DOĞRU Tümen Adana İl Başkanlığınca bir otelde planlı “2023’e Akla Yatkın Site Buluşmaları” programında, vatandaşların Mevlit Kandili’ni kutladı.

Yaz dönemini çokça artımlı şekilde tamam Türkiye’üstelik geçirdiklerini, Adana’üstelik üstelik umum düzenleme üyeleriyle hamle atmadık yer bırakmadıklarını ifade eden Sarıeroğlu, icraat sonrasında sahada belirlenen hususlarla ilgili raporları umumi merkeze ilettiklerini anlattı.

Sarıeroğlu, “2023’e Akıllıca Kent Buluşmaları” kapsamında 40’a yakın ili tamamladıklarını ve çok bol buluşmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. 6’lı masayı eleştiren Sarıeroğlu, “Henüz adayları dahi belli olmak olmamışken bizler yaz dönemi çalışmalarında vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri doğrultusunda yol haritalarımızı çok yavaş ayrımsız mücahede, mutfak çalışması yaparak genel merkezde de oluşturuyoruz. Biliyorsunuz çok mümasil tıpkısı zamanda 28 Ekim’bile partimizin 2023’e revan yolda ve seçimler doğrultusunda vizyonunu ortaya koyacak Ankara Spor Salonu’nda Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamalarıyla tıpkı güruh hazırlığını üstelik gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

Pandemi döneminde Türkiye’nin ayrıksı ülkelerden farklı olarak parçalanmamış vatandaşların hayatına dokunacak çalışmaları gerçekleştirdiğini vurgulayan Sarıeroğlu, ilkin asgari ücretten zahmetli maaşlarına kadar, çalışanların sahn standartlarını yükseltmekten, çiftçilere, emekçilere herhangi bir kesime raci çalışmalarını haddinden fazla çabuk biçimde hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Bu dönemde yaşanan kâh sıkıntıların olduğuna değinen Sarıeroğlu, “Bunların tamamının çözümünü Sayın Cumhurbaşkanı’mız bile evvel kol toplantımızda söyledi, çözümü siyasal parti namına DOĞRU Fırka aracılığıyla hayata geçirilecektir. İttifak olarak birlikte Cumhur İttifakı vasıtasıyla inşallah vatandaşlarımızın ihtiyaçları, talepleri, beklentileri bizler vasıtasıyla giderilecektir ve namına getirilecektir.” ifadesini kullandı.

Türkiye ekonomi modeli

Sarıeroğlu, bu dönemde Türkiye iktisat modelini uygulamaya koyduklarını aktardı.

Üretimi, yatırımı, istihdamı, ihracatı önceleyen benzeri göz açısıyla tekmil dünyaya kat sayı olacağına inandıkları sonuçları aldıklarını belirten Sarıeroğlu, şöyle bitmeme etti:

“Şu anda 31 milyonu geçen ayrımsız istihdam rakamına başarmış durumdayız. 250 bilyon doları aşan bire bir ihracat seviyesine erişmiş durumdayız. Aldığımız envestisman miktarı 240 milyar doları aşmış durumda. İnşallah antrakt ayından itibaren de fiyat artışlarıyla alakadar yapmış olduğumuz bu hamlelerin, ortaya koymuş olduğumuz adımların, politikaların sonuçlarını alarak değer artışlarında üstelik istediğimiz aşağı baş aşağı seviyelerine ulaşacağımıza içten inanıyoruz.”

Meclise husye kanun gelecek

TBMM tatildeyken yaptıkları çalışmalarla vatandaşların kendilerinden beklentilerini çok bereketli şekilde anladıklarını, bunlarla ait atacakları adımları, çalışmaları planladıklarını nâkil Sarıeroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu zaman Meclisimizde ilkin ekonomi konuları tutmak için Sayın Cumhurbaşkanı’mızın açıklamış olduğu müjdelerle ait ve eskimemiş çalışmaları içeren tıpkısı testis yasamız inşallah görüşülmeye başlanacak, Meclisimize irsal edilecek. Özge taraftan bütçe görüşmelerinin arkası sıra çalışanlarımızın, emekçilerimizin tafsilatlı süredir bizlerden beklemiş oldukları EYT özellikle atılmak için, sözleşmeli personellere takım konusu başta tevessül etmek için, geçici işçilerimizin düzentileme koşullarını baştan düzenleyeceğimiz çalışmalar ilkin almak amacıyla bunlarla ilişkin birlikte adımlarımızı atıyoruz.”

“Hayatiyetli, balaban Türkiye idealinde yürümeye bitmeme edeceğiz”

Sarıeroğlu, Türkiye’üstelik SELIM Tümen iktidarı döneminde toplumsal heybet ilkesinin kamu vatandaşların çok etkili şekilde hissetmesini sağlayıcı adımlar attığını tabir etti. İktidara geldiklerinde 4 başlıkta olan içtimai yardım uygulamalarının zaman 49 başlıkla ve karı odaklı kendisine mecmu vatandaşlara ulaştığını vurgulayan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

“İlk başta 15 milyar lira aynı paket açıklamıştı Sayın Cumhurbaşkanı’mız. Akıbet hükûmet toplantısında de tekrar 25 bilyon lira tıpkı katma yapılarak 40 bilyon liraya vasıl, çocukların sayısıyla, icar ya bile ocak sahipliği durumuyla angajmanlı adına yeniden mütebeddil oranlarda vatandaşlarımıza ulaşacak bir içtimai müzaheret uygulamasını bile inşallah bu dönemde çokça diri şekilde uygulayacağız. Her kesime raci çalışmalarımızı hayatiyetli şekilde yapıp Türkiye’nin iddialı ilerleyişini devam ettireceğiz. Biliyorsunuz 2023’te Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına giriyoruz. Biz buna Türkiye yüzyılı diyoruz. Türkiye yüzyılında inşallah 84 milyon vatandaşımızın yaşayış ve refah içerisinde sağlık seviyelerinde istediğimiz artışları sağlayarak, hayatiyetli ve büyük Türkiye idealinde yürümeye devam edeceğiz.”

Adana’ya gastronomi enstitüsü kurulacak

Sarıeroğlu, bu sene 6. defa tevhit edilen Uluslararası Adana Hoşlanma Festivali’nin zaman başladığını anımsattı. Adana üzere gastronominin çokça nadir olduğuna meni fail Sarıeroğlu, şunları söyledi:

“Milli Yetişek Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer çokça bodur bire bir müddet ilk gastronomi enstitüleri kuracaklarını anlatım etmişlerdi. Bölgemizde Hatay, Nevşehir, Gaziantep vardı. İki kesim enstitü İstanbul’de, iki enstitü İzmir’bile olacaktı. Tokat, Bursa vardı. Mecmu 10 enstitü kurulacaktı. Zaman hazır gastronomi ile ilişik hoşur şölen havasında geçecek ayrımsız festival başlangıcındayken ego şehrimize tıpkısı müjde birlikte çevirmek istiyorum. Bu 10 şehre, 10 enstitüye Adana bile eklendi. Şehrimizde birlikte yine benzeri gastronomi enstitüsü kurulacağını izah etmek istiyorum. Burada huzurlarınızda Milli Yetişek Bakanı’mız Sayın Mahmut Özer’e de içtenlikle teşekkür geçmek istiyorum.”

Adana Limanı çalışmaları sürüyor

Sarıeroğlu, Adana ve Mersin Ağacı CHP milletvekilleri ortada lojistik limanı üstüne kendilerinin hiç arzu etmedikleri tartışmalar yaşandığını hatırlattı.

Bunun kuvvet vasıtasıyla projelendirilen ve hayata geçirilen bire bir proje olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, Mersin ve Adana ortada değme çekişme, rekabet oluşturacak akıllıca sıfır ifadelerden illet duyduklarını, bölgeye Çukurova yerine baktıklarını vurguladı.

Sazak’üstelik yapılan yatırımın devam ettiğine, Adana’dahi eskimemiş ayrımsız yatırımın yapıldığına dikkati çekici Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

“Adana Limanı’mızın şu zaman ÇED aşamaları tüm durumda. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı de tıpkı açıklama yaptı. Envestisman, Altyapılar Genel Müdürlüğü marifetiyle ‘hem Mersin Ağacı’deki yatırımın bitmeme edeceği, Adana’daki yatırımın ayrı ve büyük ayrımsız yatırım’ olduğunu rapor ettiler. Bizim inşallah bu yapacağımız liman yatırımının, Türkiye yüzyılına, ülkemize, Adana’nın vereceği katkıyı çok arttıracağına samimi inandığımızı terennüm etmek istiyorum. Liman alanı şu anda 1 milyon 800 bin metrekarelik benzeri kayran kendisine planlanıyor. Projemiz hem geri hizmet görevi görecek hem iblağ hatları beyninde tekmil benzeri küşayiş nokta olduğu amacıyla çokça üstelik bulunmaz bire bir işlev görecek. Bu anlamda bizim yemeden içmeden geri hizmet değil, abra, taşımalık yükü, bozulabilir besin gibi alanlarda da nakliyat yapılabilecek çokça henüz degaje tıpkısı alanda hizmet verecek, Adana’mız açısından çokça eşsiz ayrımsız yatırım olacak.”

Share: