Sandıklı’da bitirmiş gidiş geliş ekipleri servis sürücülerine seminer verdi

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde, kaza Açıkgöz Komutanlığı ekipleri servis anahtar şoförlerine yetişek semineri verdi.

Sandıklı El Terbiye Merkezi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen seminere, minval, karye ve beldelerde görev fail servis şoförleri katıldı.

Cingöz Komutanlığı, İlçe Inanma Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürlüğü yoluyla ortaklaşa düzenlenen seminerde mütekellim, Sandıklı Güllabi Komutanlığı Gidiş Geliş Tim Komutanı Gedikli Kıdemli Üstçavuş Eren Baz, önceliklerinin çocukların güvenli ulaşımı keşfetmek olduğunu söyledi.

Sandıklı İlçe Milli Yetişek Yazıhane Müdürü İsmail Sarıçiyil bile şoförlerin eğitimin birer paydaşı olduğunu kaydetti.

Sarıçiyil, “Geleceğin teminatı olan çocukları yer ongun şartlarda okullarına, evlerine nakil görevi bu ciddi denge sizlerin omuzlarında. Bu hususta gerekli donanıma, ehliyete ve liyakate sahipsiniz ama aynı takım görsellerle desteklenen ve yönetmelikte dahi var olan eğitim süreci amacıyla burada bulunuyoruz.” dedi.

Daha bilahare servis sürücülerine transfer işlemi sırasında öğrencilerin oturarak rahat ve emin tıpkı gezi yapmaları, gideceği yere kadar götürme, getirme, servis hizmeti sırasında taşıta apayrı tıpkısı bulaşıcı alınmaması, adi öğrencilere inme binme sırasında koruyucu olmaları üzere beyyine personel bulundurulması konularında bilgi verildi.

Seminerde servis sürücülerine antrparantez, slayt sunumu eşliğinde 2928 çevrilmiş Karayolları Trafik Kanunu’nun ilgilendiren maddeleri ve trafikte uymaları gereken konularla ilişkin hikmet verildi.

Share: