Samsun ruzname haberleri | Samsun’dan bodur kısa

Çarşamba Belediyesinin, Polis Iz Terbiye Merkezi (POMEM) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları (BESYO), Polis Güçleri Patika Yüksekokulu (PMYO), POMEM, bekçilik ve askeri okullara kaldırmak talip çoluk çocuk üzere açtığı Spor Akademisi Tedarik Kursları devam ediyor.

Çarşamba Belediyesi aracılığıyla ücretsiz namına açılan hazırlık kurslarında 29. Ahit POMEM eğitimleri bitmeme ediyor.

Şehremini Halit Doğan, Spor Akademisi Hazırlık Kurslarının 2020 yılından beri hayatiyet gösterdiğini söyledi.

Yüzde 55’lik aynı başarı oranına cemaat olduklarına bel fail Doğan, “Bir Nice gailesiz kardeşimiz mesleğe önceki adımlarını atmış bulundu. Bu hususta çok mutlu ve gururluyuz. 29. Aktarılma POMEM’e hazırlanan gençlerimiz için de kurslarımız devam ediyor ayrımsız zamanda araç almayı üstelik sürdürüyoruz. Spor Akademisi Hazırlık Kurslarımızda uzman antrenör ve diyet uzmanı kadromuz ile kursiyerlerimize eğitimler veriyoruz. Kondisyonlarını artırma yönünde mütekâsif bire bir idman programımız var. Böylece parkur sürelerini azaltmayı hedefliyoruz. Bu zamana büyüklüğünde güzel başarılar elde ettik. bundan sonra dahi anca olması için çalışıyoruz.” dedi.

Doğan, gençleri desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

Tarihi, Kültürel ve Toplumsal Yönleriyle Bafra Sempozyumu

Bafra Belediyesinin öncülüğünde yapılacak “Tarihi, Kültürel ve Toplumsal Yönleriyle Bafra” başlıklı sempozyum 3- 6 Son Teşrin tarihlerinde Bafra Izzet Aşevi Turizm Fakültesi’nde gerçekleştirilecek.

Bafra Belediye Reisi Hamit Tığ, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çetin Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’ın Haysiyet Kurulunda düz alacağı sempozyumun Aranjman Müesses Başkanlığını Milli Defans Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Köse yapıyor.

Çok sayıda üniversiteden akademisyenin vadi alacağı sempozyum süresince Bafra’nın tarihi, yönetsel, nüfus bilimsel ve konuşu durumu ve içtimai yönleri ele alınacak.

Şehremini Hamit Kılıç, “Bafra, Tarihi, Kültürel ve Sosyal Yönleriyle ilmî aynı ortamda konuşulacak. Bu içerikte yapılan önce ilmî aktiflik olma vasfına topluluk olacak. Sempozyum boyunca alanında ehlivukuf vukuf insanları aracılığıyla sunulup tartışılacak Bafra tarihine ilişik bildiriler bilgi şöleni sonrasında pusula halinde yayınlanacak.” dedi.

Kavak’ta 19 Ilk Teşrin Muhtarlar Haset programı ertelendi

Kavak Muhtarlar Derneği Başkanı Kasım Kayhan, 19 Teşrinievvel 2015 tarihinden beri Kavak’ta ahenktar kutlanan Muhtarlar Haset programının ertelendiğini bildirildi.

Kahyan, Muhtarlar Günü programını tehir kararını 60 mahalle muhtarı ile alay malay Ankara’ya davet edilmeleri gerekçesiyle aldıklarını söyledi.

Ankara Akay Kavşağı’nda açılışı yapılacak Kocabaşı Evi ile Muhtar Hizmetler Binasının şişko ana atma programına davet edildiklerini belirten Kayhan, “İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün daveti üstüne ilçemizden 60 kocabaşı ile Ankara’ya gideceğiz. Muhtarlar Günü’nün kutlanacağı 19 Ilk Teşrin’dahi Ankara’birlikte olacağız.” dedi.

Share: