Sakarya Büyükşehir Beldiyespor El Topu Takımı tanıtıldı

Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Önemli, hentbol branşında iddialı olduklarını hedeflerinin yeni sezonda şampiyona olduğunu söyledi.

Ormanpark’ta düzenlenen Sakarya Büyükşehir Belediye spor El Topu Takımı’nın tanıttım programda mütekellim Sakarya Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem Muhteşem, konumu, sanayisi, turizmi, tarımı, sporu, içerisinde barındırdığı kültürü ve insanlarıyla potansiyeli erdemli tıpkı kent olduklarını söyledi.

Bünyelerindeki 27 branşta 5 bine mümasil sporcuyla ulusal ve uluslararası müsabakalarda kenti mandepsi ettiklerini aktaran Şanlı, güreş, karate, satranç, kılıç oyunu, hentbol gibi takatli çok branşta şampiyonaları Sakarya’da gerçekleştirdiklerini anlattı.

Eskişehir Orman Spor Kulübünün anatomi hakkının Sakarya Büyükşehir Belediyespor Kulübüne devredildiğini anımsatan Makro, “Hentbolda çokça iddialıyız, takımımız Türkiye çapında ve Türkiye’nin yeryüzü gözde takımlarından birisidir. İnşallah biz Süper Lig’üstelik bökelik bekliyoruz. Arkadaşlarla antlaşma içtik, değişmeyen verdik, inancımızı ve heyecanımızı birleştirdik. Bu sene Süper Lig’dahi bökelik kararı aldık.” diye niteleyerek konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç üstelik Sakarya’üstelik yaptıkları spor yatırımları ve organizasyonlar üzere Balaban’ye teşekkürname etti.

Takıma eskimemiş sezonda başarı dileyen İnanç, “Altyapıya yönelik çokça ağır sıklet projelerinin olduğunu gördüm. Bu birlikte bizim için haddinden fazla rüya donör. Sakarya gençliği yerine altyapıdan ati hentbolcularımız amacıyla tıpkı baht olduğu kanaatindeyim.” dedi.

Başantrenör Işık: “Sakarya’ya tıpkı yürek değirmek istiyoruz”

Takımın başantrenörü Mehmet Fatih Işık ise bökelik hedefi içerisinde olacaklarını, öncelikle Avrupa kupalarına katılmayı amaçladıklarını vurguladı.

Sakarya’yı ve ülkeyi Avrupa’de yeryüzü mebzul şekilde baziçe etmeyi arzuladıklarını tamlayan Işık, şunları kaydetti:

“Şampiyona ipini direnmek ve Sakarya’ya tıpkısı yürek değirmek istiyoruz. Lige hazırız. Önümüzdeki yıl hem grup şampiyonluğuna hem Türkiye kupasına hem de Süper Kupa’ya talibiz, şimdiden diyebilirim. Alelade heyecanı faziletli, bereketli enerjisi olan maçları burada Sakarya halkına izleteceğimizi düşünüyorum. Başkanımızın ve kulübümüzün desteğiyle bizlere durmak namevcut.”

Takım kaptanı Ramazan Döne ise Beykoz Belediyespor maçını kazanıp yollarına aylamak istediklerini söyledi.

Konuşmaların arkası sıra takım oyuncuları ve beceri yıldız bilimi tanıtıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyespor, ligin ilk hafta maçında 13 Ilkgüz Salı haset saat 15.00’te Beykoz Belediyespor’u evinde ağırlayacak. Seyirciler, Sakarya Spor Salonu’ndaki müsabakayı ücretsiz izleyebilecek.Share: