Sabiha Gökçen’in dünyaya açılan kapıları arttı

Aut hatlar yolcusu almanak bazda yüzde 125 artım gösteren İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Hava Meydanı’nda (İSG), iç hatlardaki kapılardan bazıları aut hatlar kapısına dönüştürülerek eğreti akışına cevvaliyet kazandırıldı.

İSG’den yapılan açıklamaya göre, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Hava Meydanı, seferlerdeki artıştan dünya bağırsak ve dış tarz kapılarında yeni düzenlemeye gitti.

Bus Gate Tevessü Projesi kapsamında renovasyon çalışması tamamlanan İSG terminalinde, çöz hatlarda saha düzlük 308 ile 315 ortada bulunan yekpare kapılar dış hatlar üzere bakım vermeye başladı.

Yapılan değişiklikle aut hatlara bağlanan kapıların eskimemiş numaraları 501 ile 508 A-B kendisine belirlendi. İç forma yolcularının kullandığı 401 ile 410 arasındaki kapılar de A-B namına kullanılmaya devam edecek. Yeni uygulama, havaalanındaki gelgeç akışına cevvaliyet kazandıracak.

Operasyonel süreçleri hızlandıracak Bus Gate Genişleme Projesi, kapılara yanaşan uçakların kestirmece 30 dakika bilahare yeniden bulaşan alımına bile fırsat verecek. İSG’de bekleme sürelerini ortadan kaldıracak projeyle kullanılmamış model planlamaları yapılabilecek. Bu planlamaların etkisi ve kullanılmamış pervaz destinasyonlarının eklenmesiyle havalimanının Türkiye ekonomisi için oluşturduğu ek değerin artacağı, arttırma dış suret yolcusuyla yeniden hesaplı büyümede katalizör görevi gören turizme dahi yardım yapacağı öngörülüyor.

Bakir düzenlemeyle ameliyat süreçleri kolaylaşırken, yaya trafiğindeki artıştan kaynaklı oluşabilecek beklemelerin önüne geçilecek.

“Ensiz dışı yolcularında yaşadığımız artışın devamı gelecektir, eskimemiş destinasyonlara uçuşlar artabilir”

Açıklamada görüşlerine düz verilen İSG Ense Yöneticisi (CEO) Berk Albayrak, yeni düzenlemeyle kalan aut hatlar yolcusuna konfor sağlamayı ve ferah bir havalimanı deneyimi yaşatmayı hedeflediklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Havalimanımızda dış hatlar yolcu sayısında yaşanan 2019’a nazaran yüzde 5, geçtiğimiz yıla nazaran yüzde 125 artışla düzlük trafiğinde iç dalan ve dış forma geçici oranlarımız ilk kez yüzdelik 50 namına eşitlendi. Bu sebeple terminal içre yolcularımızın konforunu artırıcı aynı saf önlemler almaya ağırlık verdik. Uçuş ve geçici deneyimlerini kolaylaştırmak için inovatif analizör geliştirmeyi sürdürüyoruz. Yurt dışı yolcularında yaşadığımız artışın devamı gelecektir, yıpranmamış destinasyonlara uçuşlar artabilir. Bu nedenle yaya memnuniyetini en son seviyeye yansıtmak için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz.”

Share: