Reisicumhur Erdoğan, Hırvatistan’dan ayrıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarını tamamlayarak özel uçak “TUR” ile TSİ 21.15’te Hırvatistan’dan ayrıldı.

Cumhur Reisi Erdoğan’ı Zagreb Franjo Tudjman Uluslararası Havalimanı’ndan Dışişleri Bakan Yardımcısı Çetin Essah Afet, Zagreb Büyükelçisi Mustafa Babür Hızlan ve eşi Emel Hızlan, Hırvatistan’ın Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic, Hırvatistan Cumhurbaşkanlığı Özel Tip Müdürü Bartol Simunic, Hırvatistan Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanlığı Azamet Sekreteri Frano Matusic, Hırvatistan Dışişleri Bakanlığı Haddinden Fazla Cepheli İlişkiler Genel Müdürü Sebastian Rogac ve Cumhurbaşkanlığı Tören Düzeni Genel Müdürü Dragana Podner uğurladı.

Reisicumhur Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Firez ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, Uran ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, AK Parti Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, YANLIŞSIZ Parti Umumi Başkan Yardımcısı ve Öğür Sözcüsü Ömer Polat, SELIM Öğür Umumi Başkan Yardımcısı Efkan Alabalık, SELIM Tümen Genel Dalan Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Ilmek İşleri Başkanı Prof. Dr. Büyük Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Yüklülük, Defans Sanayii Başkanı İsmail Çıpa ve Yükseköğretim Müesses Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar da başşehir Zagreb’den ayrıldı.

Share: