Polisin çağrısına uymayan cinsel hücum olayının şüphelisi öldürüldü

İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, hakkında “eşeysel akın”, “çapul”, “kişiyi hürriyetinden mahrum kılma” ve “bölük dokunulmazlığı ihlali” suçlarından yakalama kararı bulunan H.T’nin, Aybey Mahallesi’ndeki Merdivenli Sokak’ta olduğunu tespit etti. Polislerin “konfirmasyon ol” ihtarına ekşi karanlık, elindeki pompalı tüfekle acı açarak eğreti kendisine kaçmaya başladı.

HAYATINI KAYBETTİ

H.T, Aybey Mahallesi’ndeki İkinci Yenicami Sokak’ta çalılıkların arasına saklanarak kendisini izlem eden polis güçleri ekiplerine yara etti. Burada sâdır çatışmada H.T. vuruldu. Görüngü namına mevrut afiyet ekiplerinin yaptığı incelemede H.T’nin hayatını kaybettiği belirlendi.

İLK OLAYI BU DEĞİLMİŞ

“Çocuğun cinsî istismarı” suçundan sabıkası bulunduğu belirtilen H.T’nin, 27 Eylül’de kentte gerçekleştirilen tensel atak ve yağma olayının şüphelisi adına gözaltına alındığı ve tutuklanmadan yargılanmak üzere erkin bırakıldığı öğrenildi. Alınan DNA örnekleri incelemesi sonucu şüphelinin bu olayın yanında 2008 yılında işlenen eksantrik bire bir seksüel akın olayının üstelik faili olduğunun tayin edildiği ve sabık hafta, iki suçtan ekolojik ortam karşı yeniden yakalama kararı çıkarıldığı belirtildi.

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNİN EVİNDE ZORLA KALMIŞ

Aybey Mahallesi’ndeki evde ateş parçası üniversite öğrencilerinin, cemaziyelevvel sabaha cebin evlerine kar maskeli ve pompalı tüfekle ayrımsız kişinin girdiğini, kendilerini yıldırma ederek akşam saatlerine kadar evde kaldığını ve sonraları buradan ayrıldığını belirterek, polise başvurdukları öğrenildi. Yapılan araştırmada bu olayın da failinin H.T. olduğunun belirleme edildiği ve için tıpkısı yakalama kararının bile bu suçtan belde çıkarıldığı kaydedildi.

Share: