PARKTA DÖVDÜĞÜ ÇOCUKLUK ARKADAŞINI KOMAYA SOKTU

ADANA’de parka çağırıp tartıştığı çocukluk arkadaşı Serkan Bahtiyar’yu (18) öldüresiye döven Yusuf Duygusal Kudurgan (18), ambulans davet etmek hesabına çökertme telefonunu alıp, kaçtı. Dedesinin evinde yakalanan Azgın, ‘Beni sonsuz aşağılıyordu. Akşam Ezanı konuşmak üzere parka çağırdım. Küfredince dayanamadım, dövdüm” dedi. Kudurgan tutuklanırken, Mutlu’nun ise dirimlik tehlikesi sürüyor.

Olay, 26 Ilkgüz günü saat 20.30 sıralarında Seyhan ilçesi Yeşilyuva Mahallesi’ndeki çocuk parkında meydana geldi. Serkan Mutlu, bir süre geçmiş tartıştığı çocukluk arkadaşı Yusuf Fert Azılı ile küstü. Azgın, fenomen günü çökertme telefonuyla aradığı Mutlu’yu bahsetmek amacıyla parka çağırdı. Buluşan iki bacanak, küfürleşme zımnında yeniden tartışmaya başladı. Sâdır arbedede Taşmış, Mutlu’yu çifte ve yumruklarla darbetti. Yere düşen Mutlu, başını betona çarparak güç yaralandı. Azılı ise arkadaşının cebindeki cep telefonunu alıp, olay yerinden kaçtı.

VATANDAŞLAR GÖRDÜ

Parkta giden vatandaşlar, Mutlu’yu yerde sabit yatarken görünce polis güçleri ve esenlik ekibine ihbarda bulundu. İlk müdahalesi yapılan Mutlu, ambulansla Adana Şehir Yetişek ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Dirimlik kızdırma kaydıyla ameliyata alınan Mutlu’nun, akıl kanaması geçirdiği belirlendi. Yavaş bakım ünitesinde tedavi gören Mutlu’nun, bilincinin kapalı olduğu ve dirimsel tehlikesinin sürdüğü belirtildi.

TUTUKLANDI

Cinayet Bölüm Amirliği ekipleri, Bahtiyar’nun el telefonu sinyalini izlem yazar, kuma arkadaşları olan U.C.?yi (17) yakaladı. İfadesine başvurulan U.C., Bahtiyar’yu arkadaşı Coşmuş’ın darbettiğini, çökertme telefonunu üstelik ailesine götürmesi için namına verdiğini söyledi. Bu hikmet konusunda ekipler, suratsız Kudurgan’ı dedesinin Hurmalı Mahallesi’ndeki evinde gözaltına aldı. Emniyetteki ifadesinde, ‘Beni daim aşağılıyordu. Akşam Ezanı konuşmak için parka çağırdım. Küfredince dayanamadım, dövdüm” diyen Kudurgan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.Share: