Özhaseki: “20 yıllık iktidarımız döneminde, binlerce bakım ve işaret ortaya koyduk”

DÜRÜST Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “20 yıllık iktidarımız döneminde Allah’a hamdolsun, binlerce bakım ve yayın ortaya koyduk. imdi de tığ bu yolda devam edeceğiz.” dedi.

Özhaseki, Tokat’ta restore edilen Yağıbasan Medresesi’ndeki “Türk İslam Bilim Tarihi Müzesi”nin açım töreninde yaptığı konuşumda, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu çalışmalarından muhit kutladı.

AK Tümen yerine belediyeciliği üç düstura oturttuklarını tamlayan Özhaseki, “Tıpkı, insanlığa bakım, iki mahlukata şefkat, üç tevazu. İnsanlığa bakım derken, herkese hizmet. Kimseyi ayırmadan, ‘A partili, B partili’ demeden, ‘Dini, ırkı, mezhebi, meşrebi şudur’ diye asla fark etmeksizin herkese hizmet. Kulp üretmeden bakım. Çokça şükür, bunu 1994’te Cumhurbaşkanımızın, bizlerin ve Anadolu’bile başlatmış olduğumuz hareketle herhangi bir tarafta kanıtlama ettik.” diyerek konuştu.

Başkalarının matlup operasyonuyla tek şey yapmadan çalışıyormuş kadar gösterip ajanslara milyonlarca liralık verebileceklerini anlatan Özhaseki, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi güzeşte yıl bakımından ‘Sadece beni çok çalışıyor gösterin. Beni abus şekilde çalışıyor gösterin.’ diyerek 849 milyon teklik servet ayırdı. Toplumsal tesisler için 123 milyon, İstanbul’a deprem ati diye dizge sela veriyor, hareket hazırlığı üzere 495 milyon fakat ‘Beni ak pak gösterin, aktif gösterin, doğru gösterin, abus aksiyon yapıyor diye niteleyerek gösterin.’ diye ajanslara 849 milyon teklik ayırıyorsunuz. El insaf. Gördüğümüz bir nice büyükşehir belediyelerinde tercih öyle oldu.”

Vatandaşın tercihinin başlarının üstüne olduğunu vurgulayan Özhaseki, şöyle bitmeme etti:

“Biz biliyoruz kim şehremaneti başkanları eninde sonunda dönerler vatandaşa. karşı karşıya geldiklerinde yurttaş biricik soru sorar. ‘Ne yaptın kardeşim, anlat bakalım?’ der. Bu soruya karşılık çevirmek geçişsiz. Eyüp Bey’i bıraksak, bu soğukta 50 yön sıralayacak ama Cumhuriyet El Partili belediyelerin ne yazık kim hakeza becerileri olduğunu görmüyoruz. Niyetleri bile bulunmayan. Çalışmaya, aksiyon yapmaya herhangi becerileri üstelik namevcut. İnkar etmeyelim. Ayrımsız şeyi gür yapıyorlar. Çokça yontu açıyorlar. Rastgele Cumhuriyet Altını Umum Partili belediye bol artağan statü yapıyor, ne olacaksa? Yapsınlar. Tığ dahi musahabe severiz. Ona dahi tıpkısı öz demeyelim. Sabık Adana’de gördüm, banal kreşin temelini atıyorlardı. 11 büyükşehir şehremini süphanallah boncuğu kabilinden dizilmişler hizmete susadıkları üzere. Pespaye, yegâne kıvrım binanın, kreşin temelinde dahi 11 belediye başkanı dizilmişti.”

Özhaseki, amaçlarının hizmet olduğunun altını çizerek, “İnsan odur kim bıraka benzeri eser, eseri olmayanın yerinde yeller kitap. Cumhurbaşkanımızın birlikte temel felsefesi bu. 20 almanak iktidarımız döneminde Allah’a hamdolsun, binlerce hizmet ve yayın ortaya koyduk. daha çok bile tığ bu yolda bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, YANLIŞSIZ Parti Tokat Mebus Yusuf Beyazıt ve Şehremini Eyüp Eroğlu’nun bile katıldığı programda konuşmaların ardından müze ziyarete açıldı.

Share: