Osmaneli’de züğürt ve yaşlılara “evlerde kimlik hizmeti” devam ediyor

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde, çipli etiket alabilmek amacıyla erkek müdürlüklerine gidemeyen tutkun, yaşlı ve engelliler amacıyla başlatılan “evlerde etiket hizmeti” sürüyor.

İçişleri Bakanlığınca başlatılan Türkiye Cumhuriyeti Çehre Projesi kapsamında sayrı, buğulanmış ve engellileri konuşma fail özlük memurları, inç izinden foto çekimine ve evraklara kadar tüm işlemleri evlerde tamamlıyor. Başvurusu alınan kullanılmamış etiket kartları, basımın ardından vatandaşların evlerine gönderiliyor.

Osmaneli Nefer Müdürlüğü personeli, İnönü Mahallesi’nde tevakkuf eden 75 gözyaşı üstü Mehmet ve Havva Sevgili çiftinin evine anbean işlemlerini yaptı.

Çalışmaları izlem ederek vukuf düzlük Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, yaptığı açıklamada, ilçede bu hizmete seyyar vasıta terminali ile devam ettiklerini bildirdi.

Görevlilerin, başta 75 gözyaşı üstü yaşlılar kalkmak amacıyla evlerinden çıkamayan rahatsız ve engellilere şişman palas sağladığını nâkil Ünal, şu ifadeleri kullandı:

“Hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşların, lüzum kendilerinin gerekse benzeri yakınları aracılığı ile ilçe Şahsiyet Müdürlüğümüze dilekçe ile randevu talebinde bulunması tam oluyor. İlçemizde bugüne kadar çipli hüviyet alabilmek üzere Eş Müdürlüğüne gelemeyen 75 gözyaşı üstü parasız, yaşlı ve engelli 114 vatandaşımız başvurma etmiş, bu vatandaşlarımızın evlerine gidilerek işlemleri mamul, çipli kimlik kartları teyit edilmiştir. Müracaatların devam etmesi durumunda Şahıs Müdürlüğümüz personeli adreste özlük hizmetlerine devam edeceklerdir. İlçe Özlük Müdürlüğümüzün personeline teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum.”

Evinde etiket başvurusu yapan Mehmet Sevgili ise hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Rahatsızlığından kıran Şahıs Müdürlüğüne gitmesinin imkansız olduğunu belirten Ülkü, “Mufassal zamandır dizlerimdeki rahatsızlığımdan çevre yürümekte müşkülat çekiyorum. Bu hizmet bizim üzere şişman aynı inayet. Kaymakamımız üstelik bizleri mülakat etti. Bu ziyaretlerinden ufuk ilkin Kaymakamımıza ve İlçe Isim Müdürümüze ve personeline çok teşekkür ediyoruz. Allah devletimizden razı olsun.” dedi.

Share: