ORC’nin serencam anketinde ilgi calip sonuçlar! DOĞRU Partinin zaman kaybı sürüyor

Türkiye seçimlere akla yatkın giderken araştırı şirketleri de anketlere hız verdi. 2018 seçimlerini en akıllıca adisyon fail ORC Araştırma, sonuç seçim anketini İstanbul, Ankara ve İzmir’da yaptı. “Bu iş seçim olsa ne partiye fikir verirsiniz?” diye sorulan ankette, üç büyükşehirde dahi SELIM Parti’ni oylarının İYİ Fırka’ye geçtiği görüldü.

SELIM PARTİ, İSTANBUL VE ANKARA’DA LİDER

İstanbul’da yapılan ankette SELIM Fırka %32,2 ile birinci, CHP %27,2 ile ikinci sırada, İYİ Fırka %16,1 ile üçüncü tam kayran aldı. Ankette, YANLIŞSIZ Öğür 2018 seçimlerine bakarak İstanbul’da %10,5 oranında görüş kaybederken, İYİ Öğür ise oylarını %8,1 artırdı. CHP’nin oyları ise %0,8 yükseldi.

Ankara’da yapılan ankette DOĞRU Tümen %30,5 ile birinci, CHP %27 ile ikinci, İYİ Öğür %20,1 ile üçüncü oldu. Başkentte 2018 seçimlerine göre DÜRÜST Fırka %9,9 rey kaybetti. İYİ Tümen %8, CHP ise %0,9 oranında oyunu artırdı.

İZMİR’DE CHP AÇIK VUZUH ÖNDE

İzmir’bile yapılan ankette %40,2 ile CHP birinci, %20,4 ile DÜRÜST Parti ikinci, %17,4 ile İYİ Parti üçüncü oldu. 2018 seçimlerine bakarak İzmir’de SELIM Fırka %8,3 oranında, CHP ise %1,1 düşünce kaybederken, İYİ Parti %6,5 oranında oyunu artırdı.

DÜRÜST PARTİ’NİN OYLARI İYİ PARTİ’YE GEÇTİ

Ankette genişlik çok özen çeken dideban SELIM Fırka’nin düşünce kaybetmesi ve İYİ Parti’nin kırıcı şekilde oylarını artırması oldu. Ankette AK Öğür’ye küsen seçmenin İYİ Fırka’ye geçtiği görüldü.

Share: