ÖNDER İmam Hatipliler Derneği üyelerinden şarkıcı Gülşen’e reaksiyon

Isparta ve Burdur’üstelik ALEMDAR İmam Hatipliler Derneği üyeleri, şarkıcı Gülşen karşı, konserinde mortocu dil cambazı liselilere yönelik gider ettiği sözlerden dünya hukuki proses başlattı.

Isparta’daki dernekten yapılan yazılmış açıklamada, imam hatip okullarının, öğrencisi, öğretmeni ve müfredatı ile ülkenin yetişek sisteminin ayrımsız parçası olduğu belirtildi. Yetişek sisteminin içre farklı kademelerde bir nice ayrımlı meslek türü olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İmam Hatip Okulları dahi bu okullardan biridir. Meslek türleri süresince imam hatip okullarını tercih ederek bu okullarda terbiye kabul etmek talip beherglas vatandaşımızın tercihi, bir gayrı meslek türlerini yeğleme eden vatandaşlarımızda olduğu kadar anne tıpkı haktır ve saygıya layıktır. Bu konu ana adam hakları ve anayasamız açısından gayet açıktır. İmam hatip okullarının mezunları ve mensupları adına değişik okul türlerine ve bu okullarda okuyan öğrencilerimize yönelik temas tip ayrıştırıcı yaklaşımı tuhaf ve dokunaklı görüyoruz. Gülşen isimli benzeri şahsın dinleti sırasında imam hatip okullarına, bu okullarda okuyan mektepli ve öğretmenlere yönelik kötü suçlama ve iftiralarda bulunması toplumu aşikâre hedef ve düşmanlığa sevk etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına bire bir zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın kendisine tıpı tıpına reddetme ediyoruz. İmam Hatip okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığından âlem kendisini acul kınıyoruz.”

Burdur

Burdur Cumhuriyet Altını Meydanı’nda ekip adına izah yapan Mehmet Erdoğan, imam hatip okullarının yetişek hayatına naz katan okullar olduğunu söyledi.

Saygısızca yaklaşım için kamu imam dil cambazı okulu mezunlarını hukuk önünde hesap sormaya çağırma eden Erdoğan, “ÖNDER İmam Hatipliler Derneği öncülüğünde zaman kamu illerimizde yapılan bu matbuat açıklamasını bizler da Burdur’da sizlerle paylaşıyoruz. Arkası Sıra Cumhuriyet Altını Savcılıklarına bahis konusu özlük üzerine türel iş yapılması amacıyla cürüm duyurusunda bulunacak, şikayetçi olacağız.” dedi.

Share: