Ömer Erdoğan: “Rakibe bu büyüklüğünde kalıp verdiğimiz maç hatırlamıyorum”

– Ömer Erdoğan: “Rakibe bu kadar gidiş verdiğimiz karşılaşma hatırlamıyorum”

GİRESUN – MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, “Rakibe bu büyüklüğünde hâl verdiğimiz karşılaşma hatırlamıyorum. Buradan çıkaracağımız çokça ciddi dersler var” dedi.

Spor Bacak Süper Lig’in 11. haftasında Giresunspor’a mihman olan MKE Ankaragücü, ceza vuruşu golüyle öne geçtiği maçtan son dakikalarda yediği golle 1-1 beraberlikle ayrıldı. Maçın arkası sıra değerlendirmelerde bulunan Teknik Direktör Ömer Erdoğan, maçtan 3 puanla ayrılıp tırmanışa tevdi etmek istediklerini ancak zeminin kendilerine ağır problemler yaşattığını söyledi. Erdoğan, değerlendirmesinde, “Bu dönemde hakeza bire bir zeminde atlatmak, buna müsaade edilmesi dahi düşündürücü. Bilcümle Türkiye’nin futbol kalitesinden konuşuyoruz ama maalesef bu konuda az buçuk henüz kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Bağımlı Giresun’un bir avantajı bu zemini bizden henüz bereketli tanıdığı üzere buna uygun futbol yeğleme etti. İlk yarı alelhusus teessürat yaşadık. Oyun benzeri tip giremedik. Bizim takımımız daha aşkın bar oyunu oynayan, topa erbap olmaya müteharrik, ara sıra varyasyonlarla geveze yapmaya müteharrik ama bunu ilk yarı düpedüz çokça yapamadık. Giresunspor’dahi alelhusus bizim sol tarafımızı haddinden fazla mebzul kullanarak uzun toplarla orada ikinci topları kazanarak kenar ortalarda saldırı yapmaya çalıştı. İlk nısıf hem defans kısmında haddinden fazla etkisizdik. Tıpkı zamanda da hareketli üzerine üstelik ben geldiğimizden beri en atıl maçımız oldu. İkinci yarı hem gâh aktör değişiklikleriyle hem da kayran içerisindeki kâh hesap değişiklikleriyle oyunun kontrolünü elan aşkın elimize almaya başladık. Bu sahaya uygun oyunu az buçuk henüz fazla yeğleme etmeye başlayınca bizde pozisyonlara girdik. Golü bulduk. Golün devamında girdiğimiz belki pozisyonları değerlendirsek elan önceki maçı koparabilirdik ama maçın genelinde bakılınca açıkçası Giresun’un girdiği kesin pozisyonlar vardı. Maçın hakkı beraberlikti amma bu kesinlikle 1 puan de sevindiriyor anlamına gelmiyor. Mecmu tersi bizim buradan çokça ağır şekilde özellikle geldiğimizden beri bilcümle maçları saysak bu büyüklüğünde rakibe hâlet verdiğimiz karşılaşma hatırlamıyorum. Amma dediğim kabilinden buradan çıkaracağımız çok ağır dersler var.”

Karşılaşmada sergilediği performanstan âlem kalecileri Gökhan’a teşekkür eden Erdoğan, “Kalecimiz Gökhan’a haddinden fazla teşekkür ediyorum. Takatli ayrımsız takat sınırı sergiledi. Biz buradan dersleri çıkarıp önümüzde çokça cesim olan Hatayspor maçına var. İnşallah kişi evimizde 3 puanı alıp tırmanışa dökmek istiyoruz” dedi.

Share: