ÖMER ÇELİK: 6’LI MASA, ADAYLARINI HAZİRAN SEÇİMLERİNDEN SONRA AÇIKLAYACAK

AK Parti Sözcüsü ve Genel Komutan Yardımcısı Ömer Çelik, “6’lı masa adaylarını açıklamasalar dahi ben ne ahit açıklayacaklarını biliyorum. Benim tahminime bakarak onlar, 6’lı masa, adaylarını haziran seçimlerinden bilahare açıklayacak” dedi.

SELIM Parti Adana İl Başkanlığı’nın 99’uncu İl Meşveret Meclisi Toplantısı, Yüreğir Ekin Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya, AK Öğür Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik’in yanı sıra DÜRÜST Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, kaymakamlık başkanları ve tümen üyeleri katıldı. Toplantıda ilk saraka düzlük AK Tümen İl Başkanı Mehmet Kamer, toprak teşkilatı namına 2023 seçimleri üzere yorulmadan çalışacaklarını kaydetti.

YANLIŞSIZ Öğür Sözcüsü Ömer Çelik, ise Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ı aynı sonraki seçimlerde birlikte ülkenin başına getireceklerini söyledi. Rusya- Ukrayna arasındaki savaşın krizlerini Türkiye’nin idareci benzeri şekilde yönettiğini kaydeden Polat, ‘Dünyanın birçok yerinde aynı güruh mutluluk, bu krizlere hazırlıksızken Türkiye’nin hangi kadar mücehhez olduğunu görüyoruz. Şu anda sunma kilit aktör Türkiye’dir. Herkesin yeryüzü çokça görüşmek istediği lider Recep Tayyip Erdoğan’dır. İstanbul’bile gerçekleştirilen Rusya ve Ukrayna heyetleri görüşmesi, cumhurbaşkanımızın bu süreci siper etmesi, ardından erke kriziyle dünyanın karşı karşıya kaldığı safiha görüldüğü ahit Türkiye’nin ne kadar çevrimli aynı şekilde yönetildiği, cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu diplomatik performansın dünyanın geneli içre ne büyüklüğünde nazik pozitif sonuçlar ürettiği herkesin gözü önünde gerçekleşiyor’ dedi.

‘KILIÇDAROĞLU’NUN ‘YANIMDA MISINIZ’ SORUSU ZAAFTIR’

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun, ‘Yanımda mısınız yoksa değil misiniz” sorusunu hatırlatarak konuşmasına devam eden Polat, ‘Bir siyasal parti genel başkanının zat mensuplarına ‘Yanımda mısınız, değil misiniz” diye niteleyerek eşmek zorunda kalması hangi iri aynı dayanamama ne büyük bir açmazdır. Onlar da gelişigüzel biri ilkokulda yoklama verir kabilinden ‘Yanındayız’ diye niteleyerek tweet atıyor. Ihvan bu tırnak kontrolü, yoklama çevirmek eskiden ilkokullarda vardı. O işler orada kaldı. Aynı siyasal parti genel başkanı sokaklarda yürüdüğü ahit insanların teveccühünü sınamak, öz siyasi partisinin mensuplarının yoklamasını almak zorunda kalıyorsa, bu memleket üzere, köklü ayrımsız siyasal parti için azdır. Cumhurbaşkanımızın ise mevki sokaklarında, havza devlet sokaklarına oradan dahi Central Park’ta yürüdüğü ant elbette yürüdüğünü görüyoruz. AK Fırka’üstelik sen, ben, öteki yok. Hepimiz varız? diye niteleyerek konuştu.

‘SONUNA BÜYÜKLÜĞÜNDE MAVİ VATANA SAHİP ÇIKACAĞIZ’

Doğu Akdeniz’de doğal gaz ve petrol kontrol çalışmalarının başarıyla devam ettiğini anlatan Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Mavi vatan projelerinden taviz vermeyeceğiz’ sözlerini hatırlattı. Çelik, ‘CHP, ‘Mavi vatan buyurmak haddinden fazla maksimalist ayrımsız davranıştır, başkalarının nezdinde bizi agresif olarak gösterebilir’ diyordu. Hakeza benzeri madde fakat Yunan parlamentosundan söylenebilecek benzeri şeydir. Bunu benzeri CHP milletvekili söylüyor. Ne kimseye verecek tıpkı çakıl taşımız hangi birlikte gökçe vatandan kimseye verecek bir katre suyumuz var. Sonuna büyüklüğünde gökçe vatana cemaat çıkacağız? dedi.

‘İKİ CELAL, BIR TANE MİLLET ANLAYIŞI’

Azerbaycan’ın Karabağ’ı Ermenistan işgalinden kurtarmasına birlikte değinen Polat, o konuda muhalefetten bindi görmediklerini belirterek, ‘Türkiye oraya destek verdiği devir tıpkı CHP saylav ‘Türkiye oraya cihatçı gönderiyor’ dedi. Azeri kardeşlerimizin münezzeh toprağı olan Karabağ’ın idraksiz alınması için iki ihtişam, yegâne millet anlayışı çerçevesinde verdiğimiz desteği üstelik sabote etmeye çalışan bire bir ufuk var? şeklinde konuştu.

6’LI MASAYA ‘ADAY’ ELEŞTİRİSİ

6’lı masaya müteveccih eleştirilerinde de Çelik, “Bu 6’lı grubun yarısı Suriye politikasını destekliyor, yarısı karşı çıkıyor. Bir kısmı ‘İstanbul Sözleşmesine karşıyım’, aynı kısmı ise ‘İstanbul Sözleşmesi’ni hayata geçireceğim’ diyor. 6’lı masadan 66 sunum gürültülü çıkıyor. Tığ Cumhur İttifakı kendisine Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi ve kalkınması amacıyla var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bizim defa haritamız nettir, Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır.”

Polat, 6’lı masanın adayını açıklamamasıyla ilgilendiren adına de “6’lı masa adaylarını açıklamasalar üstelik ego hangi ahit açıklayacaklarını biliyorum. Sizinle paylaşmamı ister misiniz? Benim tahminime göre onlar, 6’lı masa, adaylarını haziran seçimlerinden sonradan açıklayacak” diyerek konuştu

‘HİÇ KİMSE TÜRKİYE’NİN GÜCÜNÜ IMTIHAN ETMESİN’

Yunanistan ile serencam dönemde yaşanan gerginliklere birlikte değinen Polat, şöyle konuştu:

‘Yunanistan Başbakanı bugün Türki ayrımsız tweet atmış ve ‘Biz sizin düşmanınız değiliz. Türkiye ile gür komşuluk ilişkileri geliştirmek istiyoruz’ diyor. Tığ Türkiye yerine hiçbir komşumuzu düşmanımız namına görmüyoruz. Seçme ant barıştan yana ve sulh doğrultusunda cereyan etmekten yana olduğumuzu söylüyoruz amma kendisi Amerikan kongresine gidip Türkiye’ye antagonizm anlamına gelebilecek akıbet rütbe çakaralmaz ve korkak aynı danışma yaptı. Demin üstelik uçak ve gemilerimize yönelik tacizlerini devam ettiriyorlar. On Paralık kimesne şurası unutmasın. Türkiye nazik tıpkısı diploması devletidir. Türkiye’nin barıştan yana iradesiyle gelişim tutanlar seçkin devir kazanırlar fakat tek kimesne Türkiye’nin gücünü sınav etmesin. Bunun kabil kusurlu tıpkısı işin içerisine girmesin. Karaca, hava ve semavi vatanımız söz konusu olduğunda nasıl azimli olduğumuzu tarihe sorsunlar? dedi.Share: