Oğlunun SELIM Parti’den incizap edeceği iddialarına Bülent Arınç’tan tepki: Kimse bize Amentü okutmaya kalkmasın

Bozuk TBMM Başkanı Bülent Arınç, DOĞRU Fırka Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın peşi sıra milletvekilli olan oğlu Ahmet Derviş Arınç’ın dahi YANLIŞSIZ Öğür’den incizap edeceğine yönelik iddialara aksülamel gösterdi.

“İNANDIĞIM DOĞRULARI SÖYLEMEKTEN HİÇ VAZGEÇMEDİM”

“Kimse bize Amentü okutmaya kalkmasın” diyen Bülent Arınç yaptığı açıklamalarda şunları söyledi; “Ego ömrünü ve siyasetini hep bir çizgi üstünde yaşamış ve yürütmüş bir insanım. Ve hayatım boyunca de bedeli değme hangi olursa olsun inandığım doğruları söylemekten ve inandığım istikamette yürümekten ve birlikte yaşamaktan asla ailem ile gelişigüzel vazgeçmedim, vazgeçmedik. Herkesin dengeler dediği süreçlerde da benim biricik denge noktam, akla yatkın olan, hakkaniyetli olan ve adil olandı.

DOĞRU Tümen İstanbul Mebus Ahmet Alperen Arınç.

“AHMET MÜCAHİT ARINÇ, YANLIŞSIZ PARTİ’NİN İSTANBUL MİLLETVEKİLİDİR”

Kendisinin DÜRÜST Tümen kurucularından olduğunu, Cumhur Reisi Erdoğan’ın yol arkadaşı olduğunu nâkil Arınç şöyle devam etti; “AK Parti benim evim, evladım değerlerim. İnsan evini evladını elbette korur gözetler, yanlışını düzeltmeye çalışırsa ego de işte eksiksiz bunu yapıyorum. Bire birde ya bile kamuoyunda söylediğim, kamuoyuna bakarak eleştirel bana bakarak ise söylenmesi müstelzim hakikatlar olan sözlerim üzerinden kimse bize muhaliflik kisvesi giydirmeye kalkmasın. Ben bu partinin kumuyum sel harcama, kum kalır kimse unutmasın. Ben aykırılık söylemek üzere değil SELIM Tümen’nin değerlerini koruyarak daha dahi yükselmesi için söylerim hangi söylersem. Bazı matbuat mensupları ve medya kuruluşları DÜRÜST Fırka İstanbul Milletvekili olan oğlumun istifa edecek milletvekilleri beyninde olduğunu inatla dillendiriyorlar. Ahmet Alperen Arınç, DÜRÜST Tümen İstanbul Milletvekilidir.”

“İDDİALARA YANIT VERMEDİYSE ABDESTİNDEN TEREDDÜT ETMEMESİNDENDİR”

Arınç Dare Medya’evet yaptığı açıklamaların devamında şunları söyledi; “Kendisi buna karşilik vermediyse tümen ve sedir çalışmalarından dolayıdır, abdestinden ikircim etmemesindendir. Henüz güzeşte hafta Ordu’üstelik görevliydi bu haftada sanırım Edirne’üstelik olacak. Herhangi Bir hafta sonu teşkilatlarla beraber çalışıyor. Oğlum dolgunca terbiye almış, aç aksiyon yaşamından siyasete nida edilmiş bu ülkeye sevdalı canlı benzeri siyasi. Benim onu savunmam bahis konusu olanaksız ancak, o de görüyor, teşkilatlarda çalışıyor, insanlarla STK’lar ile görüşüyor ve özgüven ile angarya hesabı yapmadan inandığı doğruları söylüyor diyerek hemen dip oruçlu birileri eliyle incizap edilecekler içerisine yazılacak, oradan benimle ilgili senaryolar üretecekler. Bulunmayan öyle plaçka. Biz iki de bire bir de birilerinin “Oku Bakalım Amentü’yü biliyor musun?” diyeceği insanlar değiliz. Sabrın da tıpkısı noktası var. Bizim Amentümüz, yerimiz, partimiz memleketimiz yurdumuz duruşumuz bellidir. Benim aileme kattığım sunu şişman değer ve yarınlarıma bırakacağım sunma nazik miras budur. “

Share: