Odunpazarı Belediyesi El Market, Çocuklara Kırtasiye Yardımı Yaptı

‘Paranın ve itimat kartının geçmediği market’ kendisine bildik Odunpazarı Belediyesi Halk Market, yeni terbiye ve öğretim yılı öncesinde 750 çocuğa kırtasiye yardımı yaptı. İhtiyaç sahibi çocuklara çantadan boya kalemine kadar çocukların kırtasiye ihtiyaçlarını ulaştıran El Market yetkilileri, artık çocuğa ve gerekseme sahiplerine aksetmek amacıyla iyilikçi vatandaşların yardımlarını beklediklerini vurguladı.

Odunpazarı Belediyesi, 2022-2023 yetişek-tedrisat yılı başlamadan ihtiyacı olan öğrencilere kırtasiye yardımı yaptı. Odunpazarı Belediyesi Içtimai Az İşleri Müdürlüğü’ne mecbur Umum Market, halkın ve Odunpazarı esnafının katkıları ile toplanan kırtasiye malzemelerini 750 öğrenciye ulaştırdı. Umum Markete anbean kırtasiye malzemelerini düz öğrenciler, kendilerine bindi olan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkürname etti.

Yaşanan iktisadi krizle beraber velilerin okul masrafları altında ezildiğini belirten yetkililer, yapılan kırtasiye yardımı ile kullanılmamış eğitim ve talim yılı başlamadan yüzlerce çocuğun yüzünün güldüğünü söyledi. El Market’e kırtasiye bağışında bulunan Odunpazarı halkına ve esnafına teşekkürname fail yetkililer, imdi çocuğa ve gerekseme sahiplerine yansımak istediklerini, bu nedenle bile hayırhah vatandaşların yardımlarını beklediklerini vurguladı.

Share: