Niğde’de evli koşa, üniversitede bir bölümü kazandı

Niğde’de evli koşa, üniversitede aynı bölümü kazandı

NİĞDE – Niğde’dahi Ayşe ve Mahmut Şarap çifti, girdikleri Üniversite sınavlarında ayrımsız bölümü kazandılar. Bire Bir hayatını paylaşan koşa artık ayrımsız sınıfı ve sırayı paylaşacak.

Çocuklarına bir avlu kurduktan sonradan hayallerini gerçekleştirmek için girdikleri Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kazanan Ayşe ve Mahmut Şarap çifti, gelişigüzel terbiye görecek olmanın mutluluğunu yaşıyor.

52 yaşında okul kantini işleten ve dikiş işleyen Ayşe Çakır, yaptığı açıklamada, hayallerini gerçekleştirdikleri amacıyla mutlu olduklarını rapor etti. İki çocuğunu okuttuklarını okutmak için bir nice şeyden vazgeçtiklerini belirten Ayşe Şarap, “Çıktı onlar hayatlarını kurmaya başlayınca onların da desteğiyle ev-kayırıcı beraber hayatın bitmeme ettiğini birlikte yayımlamak istedik gençlere. İmza atarken yemeden içmeden bereketli günde acı günde hastalıkta sağlıkta diyoruz evet hayatı alay malay gitmek lazım. Okulda da sınıfta üstelik alay malay varagelmek geçişsiz. Biz dahi eşimle bunun üzere uğraştık. Çokça şükür yıldız oldu. Bire Bir sınıfı bire bir bölümü okuyacağız. Mutluyuz” dedi.

Şarap, kendilerine “okuyup de hangi yapacaksın” kabilinden eleştirilerin geldiğine belirterek, okumanın yaşı olmadığını, herkesin kendisini geliştirmesi üzere kesin okuması gerektiğini anlattı.

60 yaşındaki Mahmut Çakır ise eşiyle üniversite okuyacağı amacıyla çok heyecanlı olduğunu dile getirdi. Hissettiklerinin anlatılmaz aynı duygu olduğunu ifade eden Mahmut Şarap, “Bizim üzere erişilmez bire bir yerdi, şu tam oturmayı Cenabıhak herkese yıldız etsin. Gençlere örnek olmak çokça fena hâlde tıpkı öz. Yıllarca çocukları çalıştırırken kendimiz birlikte çalışmışız. Ucundan baktık, günde 2,3, 5 soru çözdük. Terzide dükkanda kişi kendimize çalıştık. Eski kitapları buldukça çalıştık. Hanımım benden efdal benek aldı” şeklinde konuştu.

Çakır çiftinin oğlu 28 yaşındaki Ahmet Enes Çakır ise esas ve babasının çocukları üzere çok fedakarlık yaptığını belirterek, “Ablam sarıklı oldu, ego kazı bilimci ve dalgıcım. Ailece okumanın duygusunu yaşayacaklar. Onlar dahi bizim hangi yaşadığımızı, darülfünun ortamını kendileri görecek. 20 yaşında arkadaşları olacak. Iyi tıpkısı önsezi” diye niteleyerek konuştu.

Share: