Niğde’de Bire Bir Nefis Saffet İşçisi Kadrosuna 1.948 Güç Başvurdu

ENES BIREY ÖZMEN

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı’nın Niğde’de alacağı bir saflık işçisi amacıyla bin 948 can başvurdu. CHP Niğde İl Başkanı Erhan Kesat, “Bire Bir şahsiyet gelişim amacıyla bin 948 emanet referans yapıyorsa TÜİK’in açıkladığı işsizlik rakamları gerçeği yansıtmamaktadır. TÜİK’in verdiği başıboşluk rakamlarında düştüğü söyleniyor amma gerçekler öyle değil. Bir şahsiyet ilan için bin 948 dirilik başvuruyor burada bire bir tezatlık var” dedi.

Cahillik ve Spor Bakanlığı, Niğde’de tıpkısı saffet işçisi ahzetmek için car verdi. Başvurular ‘işkur.com.tr’ üzerinden makbuz. Başvuru süresinin dolmasının peşi sıra, kriterlere akıllıca kişilerin listesi adaylara açıklandı. Açıklanan listede, Niğde’deki ayrımsız nefis temizlik işçisi kadrosuna bin 948 kişinin başvurduğu görüldü.

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Yokluk, konuya ilgili zaman yaptığı açıklamada, “Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı’nın Niğde’de bir koca işçi alımı amacıyla yaptığı ilana, Niğde üzere bin 948 emanet başvurmuştur. Aynı yabanlık gelişim amacıyla bin 948 birey başvuru yapıyorsa TÜİK’in açıkladığı avarelik rakamları gerçeği yansıtmamaktadır. TÜİK, tıpkısı zaman önce tüzel kişiliğine kavuşup, benzeri zaman geçmiş Türkiye’de ne kadar aylak sayısı vardır, gerçekleri açıklamalıdır. TÜİK’in verdiği avarelik rakamlarında düştüğü söyleniyor amma gerçekler anca değil. Tıpkısı şahsiyet zar için bin 948 kişi başvuruyor burada ayrımsız tezatlık var” dedi.Share: