Muş’ta velet nöbeti markajcı ailelerin sayısı 38’e yükseldi

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK vasıtasıyla kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul tutan uşak nöbetindeki annelerin sayısı 72’nci haftada 38’e yükseldi.

HDP uğrunda evlatlarına kavuşacakları haset umutla muntazır anneler, eylemlerine devam ediyor. Tümen binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını talip anneler, HDP ve PKK’yı lanetledi. Evlatlarına et kafalı dönmeleri amacıyla çağrıda bulunan anneler, “Yavrumu verin bana”, “Anneler direniyor”, “Daha Çok kâfi, bırakın evlatlarımızı” ve “Bundan Sonra kâfi, yakamızdan düşün” kayıtlı dövizler açtı. Evlatlarına teslim olmaları çağrısında mevcut 37 aileye, tıpkı karı elan katıldı. Her geçen çağ sayıları artarak ağırbaşlı kazanan ailelerin azimli bekleyişleri sürüyor.

Tıpkısı familya daha evladına kavuştu

8 ay ilk oğlu Fransa’dan kandırılarak dağa götürülen ata Şemsettin Bingöl, bugün eyleme kullanılmamış katılan ayrımsız aileyle bala nöbetine bindi verdi. İkna çalışmaları sonucu tıpkı hafta geçmiş evladına mülaki ata Şemsettin Bingöl, dağdaki teröristlere teyit olmaları çağrısında bulundu.

“Muş polisine ve devletimize teşekkürname ederim”

8 kamer ilk kandırılarak dağa götürülen oğlu Suat Bingöl’ün ikna çalışmaları neticesinde devlete doğrulama olduğunu ve bugün bile 38 aileye destek üzere eyleme katıldığını ifade eden Şemsettin Bingöl, “Bugün buraya 38 aileye korumak için geldim. Oğlumu Fransa’de kandırıp dağa götürmüşler. Oğlum, 8 ay önce örgüte katma ve bir haftadır tasdik oldu. Muş polisine ve devletimize teşekkürname ederim. Elkızı konfirmasyon olun. Annelerinize yazık, anneleriniz çokça sıkıntı çekiyor. Bende çokça çile çektim. Aileleriniz çile çekmesin daha çok” dedi.

“8 yıldır oğlumun hasretini çekiyorum”

Oğlu Yusuf Budak amacıyla eyleme bitmeme ettiğini tabir fail cet Mehmet Zeki Budak üstelik, “Oğlumu, HDP kandırıp dağa götürdü. 8 yıldır oğlumun hasretini çekiyorum. Buradan oğluma çağrıda bulunuyorum. Oğlum Yusuf, gelişigüzel nerede olursan ol gel memleketine, evine, o dinsizlere, kansızlara uşaklık etme. Onların bütünü Amerika piyonudur, Amerika üzere çalışıyorlar. Sizi maşa namına kullanıyorlar. Size eyvah. Benzeri an önce evinize dönün. Yanınızdaki arkadaşları da getirin. Zira o posta öğün değil. Asıl yolumuz memleketimizdir, vatanımızdır, bayrağımızdır, zat şerefimizdir. Ben de, annen bile senin yolunu bekliyoruz. İkimiz de hastayız. Seni rastgele dönem düşkünlük ediyoruz. Sabahleyin kalkıyorum diyorum acaba Yusuf geldi mi? Televizyonda birinin ölüm haberini aldığım devir diyorum acep oğlum mudur? Oğlum kâfi bundan sonra dayanamıyorum. Tıpkı an geçmiş evine gel” ifadelerini kullandı.

“Çocuklarımız in içerisinde ölmesin”

HDP uğrunda 2 yıla yakındır gösteri yaptığını anlatan ana Gülbahar Teker ise ” Diyarbakır’da dahi eyleme katıldım. Bir güç dağda kalsa bile gene eyleme devam edeceğim. Oğlum teslim olsa dahi tekrar eylem katılacağım. Lanet olsun PKK’ya, HDP’ye. Çocuklarımızı bıraksınlar. Çocuklarımız in içerisinde ölmesin. HDP ve PKK’yı istemiyoruz. Kâfi. HDP, PKK bizden ne istiyor? Azamet bizim arkamızda. Cenabıhak, devletimize, polisimize zeval vermesin” diyerek konuştu. – MUŞShare: